GeriGündem Hac kura sonuçları 2018 sorgulama sayfası... Hac kura çekiliş sonuçları açıklandı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hac kura sonuçları 2018 sorgulama sayfası... Hac kura çekiliş sonuçları açıklandı!

Hac kura sonuçları 2018 sorgulama sayfası... Hac kura çekiliş sonuçları açıklandı!

Kesin kayıt hakkı kazananların açıklandığı Hac kura sonuçları, hacı adayları tarafından yakından takip edildi. Başvuru yılına göre adayların şansını arttırma adına katsayı kuralının uygulandığı 2018 Hac kuraları çekilişinde, sonuçlar büyük oranda belirlendi. Şehit ve gazi yakınları arasından daha önce Hacca hiç gitmemiş olanlar ise kurasız olarak kutsal topraklara götürülecek isimler arasında yer aldı. İşte, 2018 yılı hac kayıt sonuçları sorgulama sayfası.

Hac kura sonuçları milyonlarca hacı adayı tarafından merakla bekleniyordu. Hac kura sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Adaylar TC kimlik numarası ve şifrelerini yazarak kuraları sorgulayabiliyorlar. İşte Diyanet Bakanlığı’nın 2018 hac kura sonuç sorgulama sayfası!

KURA SONUÇLARI TC ÜZERİNDEN SORGULANIYOR

Kutsal topraklara gidebilmek için yetkili mercilere TC Kimlik Numaraları ile başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar, Hac kura sonuçlarını da TC numaralarıyla öğrenebiliyor. 

TOPLAM BAŞVURU 2 MİLYON 120 BİN 967 OLARAK DUYURULDU

Türkiye genelinde yapılan başvurunun sayısını açıklayan Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 yılında gelen 316 bin 857 kişilik yeni kayıta ilaveten 1 milyon 804 bin 10 kişinin de kayıt yenileme ile kuraya katıldığını duyurdu. Toplam 2 milyon 120 bin 967 kişinin değerlendirildiği kurada, 80 bin kişi Hac farizasını yerine getirebilme şansını elde edecek.

HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KESİN KAYIT NE ZAMAN YAPILACAK?

Hac kura sonuçlarına göre 80 bin şanslı kişi arasında yer alan vatandaşlar, 05-16 Şubat tarihleri arasında 'Kesin kayıt yaptırabilir' belgesini internet üzerinden alabilecek. Belgeyi internet üzerinden nasıl edineceklerini bilmeyenler ise Müftülükler aracılığıyla bu belgeleri alabilecek.

İSMİ ÇIKMAYANLAR İÇİN İKİNCİ ŞANS

Kurada ismi çıkmayan adaylar, kesin kayıt döneminde kaydını yaptırmayan asil kişilerin yerine kura sırasına göre değerlendirilecek. Yedek olarak bekleyen Hacı adayları için ise bu süreç, 22 Şubat-02 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

İLK KAFİLE 17 TEMMUZ'DA YOLA ÇIKIYOR

Kayıtları netleşen Hacı adayları için ilk çıkış tarihi 17 Temmuz olurken son kafile 15 Ağustos 2018 tarihinde yola çıkacak. Dönüşler ise 25 Ağustos'ta başlayıp, 20 Eylül tarihinde sonlanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle