Gündem Haberleri

  Haberal’ın raporu Adli Tıp Kurumu'na gönderildi

  Selahattin GÜNDAY İstanbul DHA
  16.02.2011 - 17:34 | Son Güncelleme:

  Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın sağlık durumuna ilişkin tetkiklerini tamamladı.

  Hastane yönetiminin, Haberal’ın sağlık durumuna ilişkin hazırlanan tetkik sonuçlarını Adli Tıp Kurumu’na gönderdiği öğrenildi.

  ADLİ TIP ‘BAŞKA HASTANEDE TETKİK EDİLSİN’ DEMİŞTİ

  Adli Tıp Kurumu’nun ‘Hayati risk izlenimi elde edilmedi. Başka bir kardiyoloji merkezine sevk edilerek tetkikleri yeniden yapılmalı’ raporunun ardından Haberal, 22 aydır yattığı İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde sevk edilmişti.

  TETKİK SONUÇLARI ADLİ TIP’A GÖNDERİLDİ

  11 Şubat 2011 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılan Haberal’ın sağlık durumuna ilişkin incelemeler tamamlandı. 5 gün Haberal’ın sağlık durumuna ilişkin tetkikler yapan hastane yönetiminin, tetkik sonuçlarını bugün Adli Tıp Kurumu’na gönderdiği öğrenildi. Hastaneden gelen sonuçlara göre Adli Tıp Kurumu’nun bir görüş bildireceği ve bu görüşünü davanın görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderileceği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı