GeriGündem Haberal CHP'den aday adayı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  148
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haberal CHP'den aday adayı

Haberal CHP'den aday adayı
refid:17369601 ilişkili resim dosyası

Ergenekon sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal CHP'den aday adayı olmak için başvurdu. Ayrıca Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı iken Adana'ya atanan ve infaz savcılığı görevini yürütürken bu görevinden ayrılan İlhan Cihaner, CHP'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ayrıntılar geliyor...

CİHANER DE BAŞVURDU

CHP'de 19 Mart Cumartesi günü başlayan aday adaylığı süreci nedeniyle, genel merkezin giriş katında bulunan bankolarda başvurular kabul ediliyor. Başvuruların son gününde, Cihaner de CHP Genel Merkezi'ne gelerek başvuruda bulundu.

Başvuru öncesi açıklamalarda bulunan Cihaner, konuşmasına kayınpederi vefat eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na başsağlığı dileyerek başladı. “İstifa ederek siyaset yolunda ilk adımı atmıştım, bu da ikinci adımı” diyen Cihaner, şöyle konuştu:

“Tabii ki bundan sonrası partinin yetkili organlarının takdirinde olacak. Ben özellikle CHP seçmeninin, CHP'ye destek verenlerin yoğun talepleri ve davetleri üzerine bu kararı verdim. Üyelik başvurumu da şimdi yapacağım. Tabii ki herkesin sorusu 'neden siyaset?' olacaktır. Daha özgür, daha eşitlikçi, daha bağımsız, daha demokratik bir Türkiye'ye, daha özgür bir basını göreceğimiz Türkiye için bu yolda mücadele edenlere destek vermek için siyasetteyim.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle