GeriGündem Haber-İş: Sendikasıza verdikleri ücreti bizden esirgeyip onurumuzu kırdılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haber-İş: Sendikasıza verdikleri ücreti bizden esirgeyip onurumuzu kırdılar

Türk Telekom'da grev başlatan Türkiye Posta, Telgraf, Telefon, Radyo ve Televizyon İşçileri ve Hizmetlileri Sendikası'nın (Haber-İş) Başkanı Ali Akcan, sendikalı olmayan çalışanlara yönetimin kendiliğinden verdiği ücretin sendikalı çalışanlara verilmediğini kaydederek, “Bizden böylesine onur kırıcı bir yaklaşıma destek vermemizi veya anlayış göstermemizi kimse beklememelidir” dedi.

Akcan, yazılı açıklamasında, bilişim alanında pek çok ilke imza atan Türk Telekom’un bugün de grevle karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Akcan, “İlklere bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Biraz içimiz buruk, biraz endişeli ama bir o kadar da gururlu bir ruh hali ile bu ilki bizlere ve Türkiye’ye yaşatıyorlar. Türk Telekom çalışanlarının haklı taleplerini görmezlikten gelen yönetim anlayışı Türkiye’ye, Türk Telekom işçisine tarihinde bir ilki yaşatarak toplu görüşme masasında sözleşmeyi bağıtlamak yerine greve itmeye zorlamıştır” dedi.

DENGESİZLİĞİN FATURASINI BİZ ÖDÜYORUZ

Sendikalı olmayan çalışanlara yönetimin kendiliğinden verdiği ücretin sendikalı çalışanlara verilmediğini kaydeden Akcan, “Türk Telekom yetkilileri de bu durumu izah etmekte zorlandıkları için, taleplerimizi haklı görmekteler ancak ücretler arasında kendilerinin oluşturduğu bu dengesizliğin faturasını işçilerimize ve sendikamıza ödetmeye kalkmaktadırlar. Bizden böylesine onur kırıcı bir yaklaşıma destek vermemizi veya anlayış göstermemizi kimse beklememelidir” diye konuştu.

Grevin sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulmasına katkı sağlayacağı umudunu aktaran Akcan, “Bugün geldiğimiz nokta sözün bittiği eylemin başladığı yerdir. Grevi son ama en etkili çare olarak gören sendikamız, toplu sözleşmeyi masa başında karşılıklı diyalog ile çözme fırsatı kaçıran Türk Telekom yönetimi ile ilgili değerlendirmeyi kamuoyunun engin sağduyusuna bırakmaktadır” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle