Gündem Haberleri

  Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rıfat Ilgaz'ın yazdığı ve Türk edebiyatının klasiklerinden biri kabul edilen ‘‘Hababam Sınıfı’’ romanı, 1970'li yıllarda beyazperdeye aktarılmış ve büyük ilgi görmüştü. Hababam Sınıfı, 2000 yılında yeniden filme çekiliyor.

  Türk edebiyatının ünlü şair ve romancısı Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eseri Hababam Sınıfı, 1970'li yıllarda Yeşilçam'ın olanaklarıyla beyazperdeye aktarıldığında çok büyük ilgi görmüştü. Türk sineması hem romandaki Kel Mahmut, Hafize Ana, İnek Şaban, Tulum Hayri, Güdük Necmi, Kalem Şakir, Refüze Ekrem gibi karakterleri canlandırmış, hem de Yeşilçam'a genç oyuncularla yeni bir soluk getirmişti.

  Hababam Sınıfı, yeniden doğuyor. Hababam Sınıfı filminin yaratıcısı Ertem Eğilmez'in yapımcı oğlu Ferdi Eğilmez, birkaç kez sinemaya aktarılan Hababam Sınıfı'nın yeniden çekilmesi için hazırlıklarına başladı. Tiyatroya da aktarılan Hababam Sınıfı'nda İnek Şaban'ı İlyas Salman canlandırmış ve oyunda Mehmet Ali Erbil de yer almıştı.

  Hababam Sınıfı'nın yeni uyarlamasında eskisindeki gibi birçok ünlü bir araya gelecek. Bu arada yıllar önce çekilen bölümlerde rol alan isimler de oynayacak. Eski bölümlerde kadın öğretmen rolündeki Perran Kutman, beden öğretmeni rolündeki Şener Şen, Güdük Necmi rolündeki Halit Akçatepe de yeni çekimde oynayacak. Ancak yıllar önce öğrenci rolündeki Halit Akçatepe, yeni filmde öğretmen rolünü üstlenecek.

  Nisan ayında çekimlerine başlanacak olan filmde Mehmet Ali Erbil, Okan Bayülgen ve Ümit Okur'un oynayacağı kesinleşti. Ayrıca Cem Yılmaz, Beyaz ve daha birçok ünlü isimler temaslar sürüyor. Barış KOCAOĞLU

  Kim Kimin Rolünde

  İnek Şaban - Cem Yılmaz

  Kel Mahmut - Şener Şen

  Hafize Ana - Yasemin Yalçın

  Güdük Necmi - Mehmet Ali Erbil

  Damat Ferit - Beyaz

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı