Gündem Haberleri

  Ha Pekin, ha Washington

  Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON
  08.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, ABD’ye yaptığı geziyle ilgili çıkan haberlere anlam veremediğini söyledi. Osman Baydemir, "belediyecilik ve yerel yönetimler" konulu toplantılar için Washington’da bulunduğunu, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aynı toplantılara beklendiğini ifade ederek şöyle konuştu:

  "Kentin temsilciliğini yapıyoruz. Aktif olmasını istiyoruz. Ha Pekin, ha Brüksel, ha Berlin, ha Stockholm, ha Washington. Mutad, normal bir gezidir. Abartılmaması gerekir. Şubat sonunda da Avrupa Konseyi’nin yapacağı yerel yönetimler toplantısı var. Buraya yaptığımız gezinin olağanüstü bir tarafı yok ve olmayacaktır."

  İSTİHDAM ÇABASI

  Baydemir ile birlikte Washington’a gelen, bölgenin işadamları dernekleri ile sanayi ve ticaret odasının temsilcileri de, çabalarının işsizliğin kırılması ve istihdamın artmasına yönelik olduğunu ifade ettiler.

  DIŞİŞLERİ VAR MI, YOK MU?

  Belediye Başkanı Baydemir, ABD Yönetimi’nden yetkililer ile görüşmesinin kesinlik kazanmadığını kaydetti.

  Türk kaynakları, Hürriyet’e, "ABD Dışişleri Bakanlığı’nda bir görüşme olmayacak" diye konuştular. ABD kaynakları ise, "Görüşme için çalışıyoruz. Kesinlik kazanmış değil" dediler. Görüşme olsa bile "üst düzeyde" olmayacağı kaydedildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı