Gündem Haberleri

  Ha havan, ha yazı

  AA
  08.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ülkenin olağanüstü gündemi sadece çatışma alanı ile ilgili değildir. Bu çatışma İstanbul’da kalemle, kitapla devam ediyor. Geçimli’de atılan havan mermisiyle burada, Ankara’da yazılan yazıların bir farkı yoktur.

  İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, Marmara Yöneticiler Federasyonu’nun (MAYFED) Grand Cevahir Otel’de düzenlediği iftara katıldı. Burada konuşan Şahin’in gündeminde terör vardı. Şahin, terör örgütünün belli tarihlerde saldırılar gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, “Şemdinli’de ne oluyor? sorusunun gerçekleştiği alanda farklı bir temas söz konusu. Örgüt 2011 yılını final yılı ilan etmişti, Kuzey Afrika’da söz edilen bahar havasını isteyenler vardı. Bunu başaramamanın sıkıntısı var onlarda” dedi. Nevruz’da gösterilere izin verilmemesinin nedenini de açıklayan Şahin, izinsiz gösterilerde 60-70 bin kişinin toplandığını, eğer buna izin verilseydi, bu rakamın 500 bini bulacağını belirterek, “Kimin kime kurşun attığı bilinmeyecekti” dedi.

  PKK’nın daha sonra Öcalan’ın doğum günü olan 4 Nisan’da da eylemler planladığını söyleyen Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün ve 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın da provokasyon için kullanıldığını ifade etti.

  ‘Koyun Kırpma’ dağ yapılanması

  5-6-7 Temmuz’da Laliş Yaylası’nda “Koyun Kırpma Şenliği” adı altında yapılan şenliklerde de PKK’nın dağ yapılanmasına insan kaynağı sağladığını anlattı. Şahin, bu tür organizasyonlara izin verilmediğini ve verilmeyeceğini dile getirdi. BDP’yi “kukla siyasi parti” olarak niteleyen Şahin konuşmasını
  şöyle sürdürdü:

  “Ülkenin olağanüstü gündemi sadece çatışma alanı ile ilgili değildir: Bu çatışma İstanbul’da kalemle devam ediyor, İstanbul’da kitapla devam ediyor. Geçimli’de atılan havan mermisiyle burada, Ankara’da yazılan yazıların bir farkı yoktur. Terör örgütünün iş bölümü yok. Bu ülkede alan, sorumluluk alanı ayrımı doğru değildir. ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır’ anlayışını yerleştirmeye çalışıyoruz. KCK hafife alınacak bir yapı değildir. ‘Sivil, düşünsel, siyasi yapılanmadır’ diye geçiştirilecek bir yapı değildir. Herkes tek başına devlet mi olur, köle mi olur onu bilemeyiz. Bu ülkede KCK’ya karşı yapılan devletin çalışmasıdır, benim şahsımın çalışması değildir. Yargı ve güvenlik güçlerinin ortak çalışmasıdır.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı