Gündem Haberleri

  Hâkimler, dosyalar koğuşta duruşma havalandırmada

  Fevzi KIZILKOYUN- Murat ÇAĞLAR/DHA
  06.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mahkûmların kaldığı koğuşlar, savcı ve hâkim odası olurken, sosyal alanlar duruşma salonu olarak kullanılıyor. Deprem nedeniyle ertelenen duruşmalar Adalet Sarayı’nın M Tipi Cezaevi’ne taşınmasıyla birlikte görülmeye başlandı. Ancak tutuklu sanıkların deprem sonrası diğer illerdeki cezaevlerine nakledilmesi nedeniyle duruşmalarda aksamalar yaşanıyor. Van’da şu an kullanılan cezaevi bulunmadığından, mahkûmlar duruşma için getirildikten hemen sonra tekrar kaldıkları cezaevlerine gönderiliyor.

  3 ay daha buradalar

  1 hafta önce M Tipi Cezaevi’ne taşınan Van Adalet Sarayı’nın, İpekyolu Caddesi üzerinde yapılan yeni binasının 3 ay sonra tamamlanması bekleniyor.

  Van’da beton

  HASAR tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, Vanlılar binalarının beton analizini yaptırmak için sıraya girdi. İnşaat mühendisleri, bu işlemin 5 katlı binada 5 bin TL’ye mal olduğunu söylüyor.

  ÇADIR BAKIMI

  VAN’da kurulan konteynerlere yerleşenlerin boşalttığı çadırlar, Türk Kızılayı tarafından toplanıp bakımdan geçirildikten sonra olası bir afete hazırlık için depolanıyor. Türk Kızılayı Afet ve Müdahale Merkezi Van Ekip Başkanı Murat Taşlı, “Bakımı yapılan çadırlar sanayi tipi çamaşır makinelerinde temizlenerek kurutuluyor ve korumaya alınıyor” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı