Gündem Haberleri

  Hâkim: Çakıcı gibi olun

  Hasan ÖRNEKOĞLU-Aslıhan GÜZELLER/İSTANBUL / DHA
  18.05.2010 - 16:06 | Son Güncelleme:

  İŞADAMI Fatih Edremit’in kaldığı Şişli’deki rezidansta öldürülmesinin görüldüğü davada sanıklar İsmail Onur Özbizerdik ile Hasan Heybetli’nin tartışması, Hakim Salih Öztürk'ü sinirlendirdi. Daha önce Alaattin Çakıcı’nın da bir davasına baktığını söyleyen Hakim Salih Öztürk, "O dürüstçe suçunu itiraf etti. Siz de söyleyin” dedi.

  İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Hasan Heybetli, İsmail Onur Özbizerdik, tutuksuz sanık Bülent Zara ve taraf avukatlarının yanı sıra Fatih Edremit’in ailesi de hazır bulundu. Duruşmada söz alan sanık avukatları, tanık beyanlarını kabul etmediklerini belirterek, müvekkillerinin beraatlerini istedi. Tahliye talebinde bulunan İsmail Onur Özbizerdik’in avukatları, olay yerinde keşif yapılmasını, Musa Çevik, Serhat Tutulmaz ve Aslı Berker’in duruşmada dinlenmesini istedi. Ayrıca avukatlar, tanık Alexandra Shaimordanova ile tanık İsmail Edremit’in yüzleştirilmesini ve İsmail Onur Özbizerdik’in üzerindeki silahın daha önce gördüğü silah olup olmadığının sorulmasını talep etti.

  Duruşmada söz alan İsmail Onur Özbizerdik, "Şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki Hasan Heybetli, Fatih Edremit’i gözlerimin önünde vurmuştur" dedi. Bunun üzerine araya giren duruşma hâkimi Salih Öztürk, kendisinin daha önce bir davada Alaattin Çakıcı’yı da yargıladığını belirterek, “Ben burada Alaattin Çakıcıyı da yargıladım. O açıkça ve dürüstçe 'Ben öldürttüm’ dedi. Siz de açık açık söyleyin” dedi.

  Duruşma hâkiminin sözleri üzerine ayağa kalkan Hasan Heybetli söz alarak "Eğer ben bir cinayet işleyecek olsaydım Fatih Edremit’i değil, çok fazla kan düşmanım var onları vurur öldürürdüm. 60 yaşına gelmişim, bir delikanlıya kurşun atmam. Burası delikanlılık değil adalet yeri. Burası gerçekleri söyleme yeridir. Benim elimde kan yok" dedi.

  Cumhuriyet Savcısı, tanıkların dinlenmesini ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamını istedi. Cumhuriyet savcısının sözlerinden sonra Fatih Edremit’in oğlu Alican Edremit ayağa kalkarak "Bunu üçünüz planladınız" diye bağırdı. Oğlunun sinirlendiğini gören Lamia Edremit, "Şerefsizler. Siz üçünüz komplo kurdunuz. Benim çocuklarımı yetim bıraktınız. Bunun hesabını vereceksiniz" dedi. Duruşma Hâkimi, olay günü çekilen kamera kayıtlarının mahkemede incelenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı