Gündem Haberleri

  Güzin Abla'ya Fair Play ödülü

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi, yazarımız Güzin Sayar'ı Toplumsal Tanıtım Dalı'nda Fair Play Ödülü'yle ödüllendirdi. Ataköy'deki Olimpiyat Evi'nde düzenlenen törende bir konuşma yapan TMOK Başkan Yardımcısı ve Fair Play Konseri Başkanı Erdoğan Arıpınar ''Sayın Sayar yazılarında insanları daima doğruya, dürüstlüğe yöneltti, topluma iyi mesajlar verdi'' dedi.

  TMOK'un düzenlediği geleneksel Fair Play ödüllerinde bu yıl davranış, kariyer, tanıtım kategorilerinde 28 kişi ödüllendirildi. Tanıtım dalında tiyatrocu Münir Özkul, Milliyet Gazetesi'nden Ruşen Çakır, CNN Türk'ten Kenan Ekinci ödüle layık bulundu. Milliyet'ten Meral Tamer ve yazarımız Güzin Sayar'a ise Fair Play Büyük Ödülü verildi.

  Komite ödül gerekçesinde yazarımız Sayar'ın 40 yıl süreyle aralıksız olarak topluma Güzin Abla köşesinde iyi, doğru güzel ve gerçek fair play'e uygun mesajlar verdiğini belirtti bu nedenle ödüllendirildiğini açıkladı. Yazarımız Sayar rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine katılamadı. Annesi adına ödülü alan gazeteci Feyza Algan ''Bu ödül bizi çok heyecanlandırdı. Çünkü annemin köşesi bugüne kadar bir çok espriye konu oldu. Ama kimsenin aklına bir ödül vermek gelmedi. Bu nedenle ödül özel bir anlam taşıyor, teşekkür ederiz'' dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı