Gündem Haberleri

  Güzel Sanatlar öğrencileri buluşuyor

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin düzenlediği 2. Uluslararası Öğrenci Trienali, 1 Haziran'da başlıyor. Etkinliğe, Türkiye'nin yanısıra dünyanın 11 ülkesinden güzel sanatlar eğitimi gören öğrenciler katılacak.

  DÜNYANIN çeşitli ülkelerinde güzel sanatlar eğitimi gören gençler İstanbul'da buluşuyor. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin düzenlediği 2. Uluslar arası Öğrenci Trienali, 1 Haziran'da başlayacak. Acıbadem Kampüsü'ndeki bu etkinlik 25 Haziran tarihine kadar sürüyor.

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Hüsamettin Koçan ve Trienal Düzenleme Komitesi Başkanı Mehmet Saçlıoğlu trienalin, Anadolu ile İstanbul arasındaki kültürel etkileşimi ve bölgenin tarihsel işlevini gözler önüne sermek olduğunu söylüyorlar.

  Trienale, Türkiye'den 6, İtalya ve Avustralya'dan 2'şer, ABD, Almanya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Finlandiya, Fransa, İngiltere ve Makedonya'dan birer güzel sanatlar okulu katılacak.

  Fakültelerin öğrenci ve öğretim elemanları, getirdikleri yapıtlarla açacakları sergide, geleceğin sanatına ilişkin ipuçları verecekler.

  MÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Acıbadem Kampüsü'ndeki 10 sanat galerisinde yer alacak sergi, hazırlanacak katalogla da dünyaya tanıtılacak.

  Trienal kapsamında 6-7 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 2000'de Sanat Eğitimi Ütopyaları adlı sempozyumda da trienale katılan öğretim üyeleri ve öğrenciler, nasıl bir sanat eğitimi düşlediklerini anlatan bildiriler sunacak ve ortak sorunlarını tartışacaklar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı