Gündem Haberleri

  Güvenlik kuşatması

  Selahattin SÖNMEZ / ANKARA - Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  07.12.2017 - 21:39 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasının ardından, ABD ve İsrail temsilciliklerinde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

  Ankara’da iki ülke elçiliklerinin bulunduğu bölgedeki ara sokaklar araç giriş çıkışına kapatıldı çevresine polis barikatları kuruldu. Bazı sivil toplum örgütü üyeleri dün ABD elçiliği önüne gelip, siyah çelenk bıraktı.

  Güvenlik kuşatması

  İstanbul’daki İsrail ve ABD Başkonsolosluklarında da yoğun güvenlik önlemleri alındı. İstinye’deki Amerikan Başkonsolosluğu’nun önündeki sokak araç giriş ve çıkışlarına kapatıldı. Başkonsoloslukta görevli Amerikan askerlerinin çatı ve bina çevresinde güvenlik önlemleri aldıkları görüldü. Levent’teki İsrail Başkonsolosluğu’nun çevresi ise bariyerlerle kapatıldı.

  Kudüs nereden nereye?ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak resmen tanıdıklarını ilan etmesi uluslararası kamuoyunda bir deprem yarattı. Peki bugünlere nasıl gelindi? İşte Balfour Deklarasyonu'ndan günümüze, adım adım Kudüs'te yaşananlar...
  Etiketler: gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı