Gündem Haberleri

  Güvenlik kamerasında kumarhane çatışması

  Nurettin KURT / ANKARA
  08.02.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KKTC’de, 20 Aralık 2006 tarihinde iki kişinin öldürüldüğü kumarhane baskının görüntülerini Hürriyet ele geçirdi.

   VİDEO-1: İŞTE BASKIN

   VİDEO-2: YAŞAR ÖZ'ÜN ADAMI BÖYLE REHİN ALINDI

  Ankara’lı Kürt Ahmet’in oğlu Melih Turgut ile Yaşar Öz’ün sahibi olduğu iki kumarhanenin çalışanları arasında yaşanan silahlı çatışmada Öz’ün Musa Çakmak ve Hüseyin Dönmez isimli iki adamı ölmüş, olayla ilgili İdris Melih Turgut’un da aralarında bulunduğu toplam 9 kişi tutuklanmıştı. İşte otel kameralarının saniye saniye kayda aldığı görüntüler:

  ÖZ’ÜN ADAMLARI BAŞLATIYOR

  Yaklaşık 50 dakikalık iki ayrı kamera kaydının bulunduğu görüntülerde olayın fitilini Öz’ün adamları ateşliyor. İki adamıyla kumarhaneye gelen Melih Turgut, Yaşar Öz’le restaurant bölümünde sohbete başlıyor. Öz’ün adamları güvenlik için önlem alıyor. Yaklaşık 30 dakika sonra, Turgut’un adamı Necdet Kaan Kanmaz’ın önü Yaşar Öz’ün bir adamı tarafından kesiliyor ve tartışma başlıyor. Tartışmaya Öz’ün başka bir adamı katılıyor, oyun oynayan Turgut’un diğer adamı Akın Ulu tartışmayı yatıştırmak istiyor.

  TURGUT SİLAHINI ÇIKARIYOR /images/100/0x0/55ea64bff018fbb8f87d0911

  Oyun salonunda birşeyler olduğunu gören Öz’ün adamları salona koşuyor. Öz ile Turgut’ta salona gidiyor. Yaşar Öz kavgaya müdahale etmiyor, Melih Turgut ise ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Öz, kısa süre sonra salondan çıkıyor. Adamının dövüldüğünü gören Turgut, yardımına koşarken belinden de silahını çıkarmaya çalışıyor. Yerde boğuşan grubun içinden bir el silah sesi duyuluyor. Turgut, silahıyla iki el ateş ediyor. Kanmaz’ı dövenlerden üçü kaçıyor.

  CİNAYET ANI

  Kaan Kanmaz belinden silahı çekiyor, namluya mermi veriyor ve aralarından sıyrıldığı iki kişiden birisine ateş edip Turgut’un yanına koşuyor. Turgut bu arada, Öz’ün bir adamını ensesine dayadığı silahla rehin alıyor. Kendisine siper aldığı adamı ile salona doğru ilerleyen Turgut, burada rastgele iki el ateş edip yanına gelen adamları ile otelden kaçıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı