Gündem Haberleri

  "Gurur duyuyorum mükemmel bir insandı"

  ÇEŞME (A.A)
  06.10.2011 - 16:01 | Son Güncelleme:

  Türk sinemasının unutulmaz aktörlerinden Muzaffer Tema'nın cenazesi, İzmir'in Çeşme ilçesinde toprağa verildi.

  Tema için Çeşme Ilıca Zekiye Boyacı Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Muzaffer Tema'nın eşi İnci Tema, oğlu Alper Tema ile sanatçı Erkin Koray ve Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Erol Aksoy'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
  Muzaffer Tema'nın eşi İnci Tema (68) gözyaşları arasında eşinin Türk bayrağı sarılı tabutuna sarıldı.

  "EBEDİYETE GURURLU BİR ŞEKİLDE YOLCU EDİYORUM"

  Eşiyle aynı yastığa 26 yıl baş koyduklarını, bu ayrılığın kendisi için çok zor olduğunu belirten İnci Tema, “Birbirimizle çok iyi anlaştık. Ben onu şöhret olduğu için değil insan olarak çok sevdim. Çok güzel bir sosyal hayatımız oldu. Son nefesine kadar yanındaydım. Eşimle gurur duyuyorum ve onu ebediyete gururlu bir şekilde yolcu ediyorum. O mükemmel bir insandı” dedi.

  FOTOĞRAFLARLA MUZAFFER TEMA

  Tema'nın oğlu Alper Tema ise babası ile her zaman gurur duyacağını dile getirerek, “Babam ile son 5 gün beraber olma fırsatım oldu. Kendisi ile helalleştik ve birbirimizi sevdiğimizi söyledik. Hayatını kaybetmeden önceki son gün gidişatı kötüydü. İçime doğmuştu ve kendisini kaybettik. Oğlu olarak böyle bir baba ile gurur duyuyorum. Torunu Arda ile Tema soyadının devam edeceğine çok seviniyordu. Yolu açık olsun” diye konuştu.

  Tema'nın akrabası olan Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Erol Aksoy ise Muzaffer Tema'nın Türk sineması için çok önemli işler yaptığını, en yaşlı sanatçı olarak dünyadan ayrıldığını belirtti. Aksoy, “Yeşilçam son adamını toprağa veriyor. Bu bakımdan birtakım insanlar bu değerli karakterleri düşünerek Türk sinemacılığına başka boyutlar kazandırırlar diye düşünüyorum” dedi.

  Tema'nın naaşı, kılınan namazının ardından Çakabey Mezarlığı'nda toprağa verildi. 92 yaşındaki Muzaffer Tema, dün sabah Ege Çeşme Sitesi'ndeki evinde hayata gözlerini yummuştu.

  MUZAFFER TEMA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI / Foto Galeri

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı