Gündem Haberleri

  Gürültü cinayetine 17 yıl hapis

  Hüseyin TÜCCAR/ BURSA, (DHA)
  11.12.2014 - 13:00 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın Gemlik İlçesi’nde, geçen yıl Kasım ayında tadilat sırasında çıkan gürültü yüzünden kendisini uyaran komşusu Ahmet Öztürk’ün önce kolunu kıran, daha sonra da tabanca ile öldüren Hasan Fehmi Arı’nın yargılanması tamamlandı. Mahkeme heyeti Arı’yı toplam 17 yıl 2 ay 3 gün hapis ve bin lira para cezasına çarptırdı.

  Gemlik ilçesi Orhangazi Caddesi’nde geçen yıl Kasım ayında meydana gelen olayda 45 yaşındaki Hasan Fehmi Arı, evindeki tadilat nedeniyle kendisini uyaran komşusu Ahmet Öztürk’ün kavga sırasında kolunu kırdı. Hastaneye giden Öztürk, komşusundan şikayetçi oldu. Bunu öğrenen Hasan Fehmi Arı bu kez Öztürk’ü tabancayla vurarak öldürdü.

  Hakkında Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Kasten adam öldürmek’, ’Yaralamak’ ve ’Ruhsatsız silah taşımak’ suçlarından dava açılan tutuklu sanık Arı’nın, karar aşamasına gelen yargılaması tamamlandı. Dün yapılan son duruşmada hazır bulunan Hasan Fehmi Arı pişmanlık duygularını dile getirip, "Amacım onu öldürmek değildi. Yaralamak için ateş etmiştim. Fakat ölümüne neden oldum" dedi.

  Mahkeme heyeti Hasan Fehmi Arı’yı önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Hafifletici nedenleri dikkate alan heyet cezayı 15 yıla indirdi. Hasan Fehmi Arı’ya ayrıca, öldürdüğü komşusunun kolunu kırarak yaraladığı için 1 yıl 1 ay 3 gün, ruhsatsız silah taşımak suçundan da 1 yıl 1 ay hapis ve bin lira para cezası verildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı