Gündem Haberleri

  Gürtuna iftarda Haliç müjdesi verdi

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2300 üyesi bulunan MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) önceki akşam İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Florya Sosyal Tesisleri'nde İstanbul protokolüne bir iftar yemeği verdi. MÜSİAD Başkanı Ali Bayramoğlu'nun evsahipliği yaptığı iftar yemeğine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İSKİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu, eski MÜSİAD Başkanı Erol Yarar ile işadamları, akademisyenler, bürokratlar ve yabancı misyon temsilcileri katıldı.

  Umutla çalışıyoruz

  Büyükşehir Belediye Başkanı Gürtuna yaptığı konuşmada, Ramazan ayında, bireysel ve toplumsal olarak geçmişin muhasebesinin yapılması gerektiğini söyledi. Yerel yönetimlerin yetkilerinin daraltıldığını belirten Gürtuna, ‘‘Yatırım kavramı yok. Türkiye'nin durumu vahim. Mali bütçenin yanı sıra, ahlaki ve insani değerler, kurumlar ve halkın umudu çökmüş durumda. Ama biz yine de, projelerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz’’ dedi.

  Denizler kurtulacak

  Belediye olarak, dünyaca ünlü üç büyük kredilendirme kuruluşundan Türkiye'de Hazine'ye verilen notun aynısını aldıklarını söyleyen Gürtuna, ‘‘İstanbul için, 500 trilyon lira kaynak gerektiren, 50 günde 100 büyük projemiz sürüyor. İki yıl sonra İstanbul'da denizlerimize arıtılmamış su akıtılamayacak. Özellikle ulaşım alanında dev projeler hayata geçiyor. Ayrıca İstanbullular Haliç'te 2 yıl sonra rahatça yüzebilecek’’ dedi.

  MÜSİAD Başkanı Bayramoğlu, konuşmasının ardından Gürtuna'ya bir şükran tablosu hediye etti. İftara çok az sayıda kadın davetlinin katıldığı dikkat çekti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı