Gündem Haberleri

  Gürtuna 2 gün sonra taburcu

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Memorial Hastanesi'nde, dün akşam safra kesesi ameliyatı geçiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, 2 gün sonra taburcu olabilecek.

  Gürtuna, ameliyatından 15 saat sonra, Gaziosmanpaşa Meydan Düzenlemesi ve Katlı Kavşak inşaatının açılışı nedeniyle düzenlenen törene, hasta yatağından canlı televizyon bağlantısıyla katıldı. Gürtuna, meydana kurulan ekranlar aracılığıyla vatandaşlara ulaştı.

  Yanında eşi Reyhan Gürtuna ile basın mensuplarının karşısına çıkan Gürtuna, 18 Nisan seçimlerinden sonra ilk temel attığı yerin Gaziosmanpaşa Meydanı olduğunu, bu nedenle açılışın kendisi için çok önem taşıdığını ifade etti.

  Bu arada, Gürtuna'yı ameliyat eden Prof. Dr. Hasan Taşçı, Doç Dr. Reşat Korkmaz, hastanenin Medikal Direktörü Doç. Dr. Barış Diren ve Opr. Dr. Selçuk Kihtir, basın toplantısı düzenlediler.

  Gürtuna'nın doktoru Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hasan Taşçı, Gürtuna'nın safra yollarında iltihap olduğunu ve safra kesesinde zeytin tanesi büyüklüğünde taş bulunduğunu ifade ederek, dün akşam yapılan laparoskopik bir operasyonla safra kesesinin tamamen alındığını söyledi.

  Gürtuna'nın bundan sonra safra kesesiyle ilgili bir problemi olmayacağını belirten Doç. Dr. Diren, hastanın dün geceyi çok rahat geçirdiğini, herhangi bir problem bulunmadığını, tedavisinin de ilaçlarla sürdüğünü kaydetti.

  Basın mensuplarının sorusu üzerine, hastanede safra kesesi ameliyatlarının 1,5 milyar liraya yapıldığını belirten Doç. Dr. Diren, Gürtuna'nın ne kadar ödediğini bilmediğini söyledi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı