Gündem Haberleri

  Gürpınar yeniden tasarıya girdi

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şaibeli olduğu gerekçesiyle DSP İstanbul Milletvekili Zafer Güler'in, hazırladığı yeni ilçeler tasarısından çıkardığı Gürpınar Beldesi, yeniden tasarıya alındı. Belediye Başkanı, haftasonu incelemeler yapmak için bölgeye giden milletvekilini ikna etti.

  İstanbul'a kurulacak yeni ilçelerle ilgili görüştüğümüz DSP İstanbul milletvekillerinden Zafer Güler, aralarında Gürpınar'ın da (Büyükçekmece) bulunduğu yedi bölgenin ilçe olması için bir yasa tasarısı hazırlamış fakat kendisine ulaşan yolsuzluk duyumları nedeniyle Gürpınar'ı tasarıdan çıkarmıştı.

  Bu konuda görüşlerini duyurduğumuz Gürpınar Belde Belediye Başkanı Veliddin Küçük ise kendisine ve beldesine yöneltilen iddiaları yanıtlamış ve milletvekilini beldenin yeniden tasarıya alınması için ikna edeceğini söylemişti.

  Kendisine ulaşan 'şaibe' iddialarını yerinde incelemek ve vatandaşların birinci ağızdan yeni ilçeler için isteklerini dinlemek için haftasonunu bölgede geçiren milletvekili Zafer Güler, Gürpınar'ı yeniden tasarısına kattığını açıkladı:

  Güneşli de tasarıda

  ‘‘Haftasonu itibariyle İstanbul'a gelerek, Gürpınar'a ve çevre mahallelere gittim. Belde ve ilçe teşkilatımızla birlikte kahve kahve gezerek vatandaşların yeni ilçeler konusunda isteklerini dinledim. Gürpınar Belde Belediye Başkanı Sayın Küçük'le de görüştüm, kendisi yöneltilen iddiaları ispata çağırdı ve Gürpınar'ın ilçe olması konusunun ne kadar önemli olduğu konusunda beni ikna etti. Biz milletvekilleri, kişiler üstüne siyaset yapmamalıyız. Eğer ortada suç varsa, bu devletin hakimi de var, savcısı da.’’

  İstanbul Milletvekili Zafer Güler, bölgesinde yaptığı temaslar sonucunda halen Bağcılara bağlı olan Güneşli'nin de ilçe olması gerektiğini saptadığını söylüyor. Tasarısına Gürpınar'la birlikte Güneşli'yi de ekleyen Güler, yeni kanun teklifini teslim ettiğini söyledi. Bu yerler, Arnavutköy (GOP), Erengazi (Kadıköy), Sultançiftliği (GOP), Esenyurt (B.çekmece), Alibeyköy (Eyüp), Kemerburgaz (Eyüp), Gürpınar (B.çekmece), Güneşli (Bağcılar).

  Konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Güler, tasarının hayata geçmesi için elinden gelen çabayı sarfedeceği sözünü verdi. Güler'in kişisel çabasının nasıl sonuçlanacağını ve yeni ilçeler tartışmasının gelişen yeni boyutlarını sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı