Gündem Haberleri

  Gürbüz Çapan'a kamu davası açıldı

  Hürriyet Haber
  04.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı, Esenyurt Belde Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturmayı tamamlayarak, Başkan Gürbüz Çapan ile 41 sanık hakkında kamu davası açtı.

  İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Esenyurt Belediyesi hakkında İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca düzenlenen raporlar ile muhtelif kişi ve kuruluşların başvurularına istinaden, DGM Cumhuriyet Savcısı Ahmet Kelebek tarafından yürütülen hazırlık tahkikatının tamamlandığı bildirildi.

  Açıklamada, soruşturma sonucunda Gürbüz Çapan ve 41 sanık hakkında 4422 sayılı kanunda belirtilen ''Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak'', ''Çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak'', ''Bu örgüte yardım etmek'', ''Rüşvet almak'', ''Rüşvet vermek'', ''İhaleye fesat karıştırmak'' ve ''Hususi evrakta sahtecilik'' suçundan, İstanbul 1 No'lu DGM'de kamu davası açıldığı kaydedildi.

  Açıklamada, bir kısım sanıklar hakkında yürütülen ''4208 sayılı kanuna aykırılık'', ''Vergi Usul Kanunu'na aykırılık'' ve ''Görevi suiistimal'' suçlarına ilişkin evrakın ise tefrik edilerek gereği içinilgili cumhuriyet başsavcılıklarına gönderildiği, yakalanamayan ve ifadeleri alınamayan sanıklaraişkin evrakın da ayrılarak haklarındaki hazırlık soruşturmasının sürdürüldüğü ifade edildi. (aa)
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı