Gündem Haberleri

  Gurbetçinin evinden cephanelik çıktı

  İZMİR, (DHA)
  17.07.2007 - 19:57 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Çeşme İlçesi'nde, Almanya'dan feribotla gelen gurbetçi Yasin Öztürk'ün otomobilinde ve biri kendisine ait üç evde yapılan aramada 16 tabanca, 1 tüfek, 10 bin mermi, çok sayıda silah parçası ele geçirildi.

  Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Y.Ö.'nün sorgusunun sürdüğü, ek gözetim süresi alındığı belirtildi.

  Dün saat 24.00 sıralarında deniz yoluyla Çeşme Limanı'na gelen, Almanya'da fırıncılık yapan 38 yaşındaki Yasin Öztürk'ün otomobili, feribottan gümrüklü sahaya indikten sonra Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından arandı. Yapılan aramada otomobilde bazı silah parçaları bulundu. Gözaltına alınan Yasin Öztürk'ün üzerinden bazı kartvizitler çıktı. Bu kartvizitlerdeki bilgiler doğrultusunda Çeşme İlçesi'ndeki iki evde ve Öztürk'ün İzmir'in Bornova İlçesi Atatürk Mahallesi'ndeki kendi evinde arama yapıldı. Evlerden ve otomobilden, eski olduğu belirtilen 16 tabanca, 1 tüfek, 10 bin tabanca ve tüfek mermisi, büyük bölümü kuru sıkı tabancaları mermi atar hale getirmeye yarayan çok sayıda silah parçası ele geçirildi.

  Sorgulaması süren Yasin Öztürk için savcılıktan ek gözetim süresi alındı. Başka adreslerde de silah ve suç unsuru araması yapılacağı öğrenildi. İlk bilgiler doğrultusunda olayın terörle ilgili bir yönünün bulunmadığının düşünüldüğü, soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı