Gündem Haberleri

  Gurbetçilerden anlamlı dayanışma

  SİVAS (A.A)
  21.10.2011 - 16:58 | Son Güncelleme:

  Avrupa Sivaslılar Birliği tarafından Sivas'a gönderilen 60 akülü tekerlekli sandalye, düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

  Vali Ali Kolat, Sivas Belediyesi Engelliler Danışma ve Koordinasyon Merkezi'nin organizesinde Özürlüler Kültür Merkezi önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, akülü tekerlekli sandalyelerin alınmasına katkıda bulunan gurbetçilere teşekkür etti.

  Bu tür çalışmaları devletlerin, hükümetlerin çeşitli kurumlar aracılığıyla yaptığını ifade eden Kolat, “Sivil toplum kuruluşlarının bu tür hizmetlere sahip çıkması, desteklemesi bizleri daha fazla motive ediyor. Sivas'ta 3 bin 800 özürlü vatandaşımıza evde hizmet veriyoruz. Birçok vatandaşımız rehabilitasyon merkezlerinde devlet desteğiyle hizmet alıyor” dedi.

  Vali Kolat, son yıllarda yapılan kanun ve düzenlemelerle engelli vatandaşların yanında yer aldıklarını, buna devam edeceklerini belirterek, “Onların hayatlarını kolaylaştırmak, daha düzenli, daha rahat bir ortam sağlamak hepimizin görevi. Yani kimin engelli olacağı da belli değil. Bugün sağlamız, yarın engelli olabiliriz” diye konuştu.

  Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de, birliğin kurulduğu günden bu tarafa hemşehrilerine katkı sağladığını belirterek, bu tür birliklerin, yönünü Sivas'a çevirdiklerinde çok daha güzel şeyler olacağına inandığını ifade etti.

  Avrupa Sivaslılar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Orhan Yazman da, engellilerin topluma kazandırılması amacıyla hayırsever gurbetçilerin katkılarıyla satın alınan ikinci el 60 akülü tekerlekli sandalyeyi engelli vatandaşlara teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

  Yazman, 91 gurbetçinin desteğiyle alınan akülü sandalyelerin 25 bin Avro'ya mal olduğunu belirterek, kampanyalarına destekte bulunanlara teşekkür etti. Gurbetçilerin bağışlarıyla temin edilen akülü tekerlekli sandalyeler, daha sonra engelli vatandaşlara Vali Ali Kolat, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Orhan Yazman tarafından teslim edildi.

  60 AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE / Foto Galeri

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı