GeriGündem Günün etkinliklerinden seçmeler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günün etkinliklerinden seçmeler

FİLM

Toplu Gösteriler programını bu ay İngiliz yönetmen Nicholas Roeg'nin filmlerine ayıran Bilgi Üniversitesi Sineması'nda bugün yönetmenin 1976 yapımı ‘‘Dünyaya Düşen Adam'' (The Man Who Fell to Earth) adlı filmi saat 19.00'da (İngilizce) gösterilecek. Rock yıldızı David Bowie'nin uzaydan gelen adamı başarıyla canlandırdığı film, Walter Tevis'in fantastik bir öyküsünden uyarlanmış. Diğer rolleri Rip Torn, Candy Clark, Buck Henry, Bernie Casey ve Jackson D. Kane paylaşıyorlar.

İnönü Cad. 28, Kuştepe-Şişli. Tel: (0212) 216 23 15

Atatürk Kitaplığı'nda bugün gerilim ustası Alfred Hitchcock'un ‘‘Aşktan da Üstün'' (Notorius) adlı filmini seyredebilirsiniz. Başrollerini Cary Grant ve Ingrid Bergman'ın paylaştıkları, diğer rollerde Claude Rains, Louis Calhern, Leopoldine Konstantin, Reinhold Schunzel ve Moroni Olsen'in oynadıkları 1946 yapımı ‘‘Aşktan da Üstün'', II. Dünya Savaşı sırasında Güney Amerika'da geçen soluk kesici bir casusluk hikáyesini anlatıyor. Ingrid Bergman ve Cary Grant'ın öpüşme sahnesinin sinema tarihinin en uzun öpüşme sahnesi olarak tarihe geçtiğini hatırlatalım.

Film saat 18.00'de Türkçe altyazılı olarak gösterilecek.

Mete Cad. 45, Taksim. Tel: (0212) 249 09 45

DİA GÖSTERİSİ

İbrahim Göksungur'un ‘‘Bulutların Ardındaki Krallık: Butan'' adlı dia gösterisini bugün saat 19.30'da Fotoğrafevi'nde seyredebilirsiniz.

Galatasaray Meydanı, Tütüncü Çıkmazı, 4, Galatasaray-Beyoğlu. Tel: (251 05 66)

KLASİK MÜZİK

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi'nin düzenlediği açıklamalı konserler dizisi kapsamında bugün saat 19.00'da Sevil Gökdağ (viyolonsel) ve Nursel Urgan (piyano) İtalyan Kültür Merkezi'nde bir konseri verecek.

Meşrutiyet Cad. 161, Tepebaşı. (0212) 293 98 48


Yorumları Göster
Yorumları Gizle