Gündem Haberleri

  Günün etkinliklerinden seçmeler

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FİLM

  Bilgi Üniversitesi'nin ‘‘Bilgi'de Sinema’’ programı kapsamında yer alan ‘‘Toplu Gösteriler’’ başlığı altında Pedro Almodovar'ın 1995 yapımı ‘‘Sırrımın Çiçeği’’ (La Flor di me secreto) adlı filmini bugün saat 19.00'da (İspanyolca orijinal, İngilizce altyazılı) seyredebilirsiniz. Başlıca rollerini Marisa Paredes, Juan Echanove, Imanol Arias, Carmen Elias, Rossy de Palma, Chus Lampreave, Joaquin Cortes ve Manuela Vergas'ın paylaştıkları film, hem başarılı bir yazar hem de mutlu bir kadının (Paredes) birden hayattan kopması, işi ve evliliğinin artık ona anlamsız gelmeye başlaması etrafında gelişiyor.

  Bilet fiyatları: tam 1 milyon, öğrenci 500.000 TL.

  İnönü Cad. 28, Kuştepe-Şişli. Tel: (0212) 216 23 15

  Fransız Kültür Merkezi'nde bugün, yarın ve 9 Şubat'ta saat 19.00'da ‘‘Normal İnsanlar Herkes Gibidir’’ (Les gens normaux n'ont rien d'exceptionnel) adlı film gösterilecek. Laurence Ferreira Barbosa'nın yönettiği filmde Jackie Berroyer, Valeria Bruni Tedeschi, Marc Citti ve Frederic Diefenthal rol alıyorlar. Yönetmenin ilk filmi olan ‘‘Normal İnsanlar Herkes Gibidir’’ otizm, psikoz ve içine kapanıklık üzerine insani tepkileri kahkahalarla birleştiriyor.

  İstiklal Cad. 8, Taksim. Tel: (0212) 244 44 95

  CAZ KONSERİ

  Gürol Ağırbaş (bas), Baki Duyarlar (piyano), Cem Aksel (davul) Birol Ağırbaş (perküsyon), Vural Şerifoğlu (vokal) ve Yahya Dai (saksofon) bugün ve yarın akşam saat 22.30'dan itibaren Jazz Cafe'de çalacaklar.

  Hasnun Galip Sok. 20, Beyoğlu. Tel: (0212) 245 05 16

  PANEL

  ‘‘Sokak Hayvanlarının Korunması ve Halk Sağlığı Açısından Rehabilite Edilmesi’’ konulu panel bugün saat 11.00'de Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde başlayacak. T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği, İstanbul Veteriner Hekimleri Odası ve Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen paneli İstanbul Valisi Erol Çakır ve Bakırköy Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı açacak. Oturum Başkanlığını İstanbul Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Prof.Dr. Tahsin Yeşildere'nin yapacağı panele konuşmacı olarak Doç.Dr. Tamer Dodurga (İst. Üni. Vet. Fak.), Dr. Mecit Çalışkan (İst. İl Sağ. Md.), Vet. Hek. Azmi Yüksel (İst. İl Tarım Md.), Susen Erkuş (DOSHAYAD), Bülent Ovacık (Hürriyet Gazetesi), Vet. Hek. Bilal Bozkaya (MBBB ve Bakırköy Belediyesi) katılacaklar.

  SÖYLEŞİ

  ‘‘Türk Müziğinde Eğlence Sanatı: Kantolar’’ başlıklı söyleşi bugün saat 19.00'da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde başlayacak. Taşkın Savaş'ın düzenlediği söyleşiye Madam Ankine katılacak.

  Tünel. Tel: (0212) 293 12 70

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı