GeriGündem Günün etkinliklerinden seçmeler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günün etkinliklerinden seçmeler

TİYATRO

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde bugünden itibaren 9 Ocak'a kadar ‘‘Kuyruklu Yıldız Altında'' adlı müzikal komediyi izleyebilirsiniz. Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın ‘‘Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç'' ve ‘‘Kaynanam Nasıl Kudurdu?'' adlı iki romanından Güner Sümer tarafından oyunlaştırılan ‘‘Kuyruklu Yıldız Altında''yı Savaş Dinçel sahneye koydu. 1910 yılının İstanbul'unda geçen oyunda, dünyaya çarpacağı söylenen Halley kuyrukluyıldızının uyandırdığı yankı, toplumsal bir taşlama, gülmece üslubuyla anlatılıyor. Müziğini Melih Kibar'ın, koreografisini Eftal Gülbudak'ın yaptığı müzikalde başlıca rolleri Hale Akınlı, Murat Coşkuner, Yıldıray Şahinler, Kerem Yılmazer, Binnur Uyar, Uğur Kıvılcım, Derya Kurtuluş, Güneş Han, Şehnaz Bölen, Mahperi Mertoğlu, Bilge Zobu, Erkan Sever, Gürol Güngör, Murat Garibağaoğlu, Ergün Işıldar, Aziz Savran ve Sibel Seyhan paylaşıyorlar.

Oyun günleri: çarşamba 15.00-20.30, perşembe ve cuma 20.30, cumartesi 15.00-20.30, pazar 15.00- 19.00.

Gaziosmanpaşa Sahnesi gişe tel: (0212) 578 60 67

FİLM

Elia Kazan'ın 1954 yapımı sekiz Oscar'lı ‘‘Rıhtımlar Üzerinde'' (On the Waterfront) adlı filmi bugün 12.30 ve 18.00'de Aksanat'ta videodan (İngilizce orijinal) gösterilecek. Başlıca rollerini Marlon Brando, Karl Malden, Lee J. Cobb, Rod Steiger, Pat Henning ve Eva Marie Saint'in paylaştığı film, rıhtım işçileri ile liman sendikaları arasında süregelen mücadelede, gangsterlerle işbirliği yapan rüşvetçi patronunu (Lee J. Cobb) polise ihbar eden boksör eskisi bir dok işçisinin (Marlon Brando) hikáyesini anlatıyor. Brando'nun hem işçi arkadaşlarını hem patronunu karşısına alan dok işçisinde olağanüstü bir oyun çıkardığı film ile, Kazan'ın 1952'de, McCarthy döneminde, Amerikan Karşıtı Faaliyetler Komitesi'ne komünist partideki arkadaşlarının isimlerini vermesi arasında paralellik kurulmuştu.

En İyi Film, YÖnetmen, Erkek Oyuncu (Brando), Yardımcı Kadın Oyuncu (Saint), Öykü&Senaryo (Budd Schulberg), Görüntü (Boris Kaufman), Sanat Yönetimi&Set Dekoru ve Kurgu dallarında Oscar kazanan bu sinema klasiğini kaçırmayın.

Etkinlik ücretsiz.

İstiklal Cad. Zambak Sok. 16, Beyoğlu. Tel: (0212) 252 35 00

OPERET & KANTO

Emin Ongan Üsküdar Musıki Cemiyeti bugün saat 19.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ‘‘Operetler ve Kantolar'' adlı bir konser verecek. Tanzimat döneminden başlayarak 20. yüzyılın ilk yarısına kadar Türk musıkisinde ve temaşasında özel bir yeri olan kantolar ve operetlerden örnekler sunacak olan topluluğun koro şefi Şeref Çakar.

Bilet fiyatları 1.5 ve 1 milyon TL. Biletler CRR Konser Salonu (0212-232 98 30), tüm Vakkorama'lar ve Bakırköy Caroussel'den temin edilebilir.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle