Gündem Haberleri

  Günlük kaygılardan sanatla kurtulun

  Hürriyet Haber
  22.11.2001 - 14:03 | Son Güncelleme:

  Gündelik yaşamın kaygıları altında bunaldığınızı mı düşünüyorsunuz... İşte size bütün bunlardan kurtulmanız için yardımcı olabilecek bir seçenek. Stüdyo Oyuncuları'nın genel sanat yönetmeni Şahika Tekand, bir atölye çalışmasında tüm bu sıkıntı ve kaygılardan kurtulmanın yollarını gösteriyor.

  Gerek günlük yaşamdaki, gerekse iş hayatındaki kaygı ve baskılar, oluşan savunma mekanizmaları ve dolayısıyla ortaya çıkan iletişim bozukluğu günümüzün en önemli sorunlarından biri.

  Bir Kültür Sanat Merkezi, Aralık ayı içerisinde "Tasarım ve İcra Cesareti" konulu workshop ile bu konuyu gündeme getiriyor. 

  Stüdyo oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni, yönetmen ve oyuncu Şahika Tekand'ın vereceği bu program, özellikle bireyin/ekibin yaratıcılığını, hedefe odaklı yaratıcılığı, tasarım gücü ve icra cesaretini ortaya çıkarmayı, geliştirmeyi ve bu süreçlerin işleyebilmesini sağlayacak olan sağlıklı iletişim kurabilme yetisinin yetkinleştirilmesine yönelik.

  Şahika Tekand'ın 1988 yılından bu yana sürdürdüğü Etkin Davranış, Etkin Konuşma, Beden Dili ve Yaratma Cesareti konulu workshop'ların bir devamı olan çalışma, aynı zamanda kavrama-tasarlama-uygulama yetilerini geliştirme özelliği sayesinde daha önce yapılmış ve ileride yapılacak olan her türlü mesleki ve bireysel çalışmalardan daha verimli bir sonuç alınmasına yönelik bir üst eğitim niteliği de taşıyor.

  Tasarım ve İcra Cesareti başlıklı atölye çalışması aralık ayı içinde Bir Kültür Sanat Merkezi'nin seminer salonunda gerçekleştirilecek ve toplam 16 saat sürecek

  Bir Kültür  Sanat Merkezi     
  Valikonağı Caddesi                                                              
  Madalyon Sokak No: 9  Nişantaşı / İstanbul
  Tel: 0 212 291 28 71

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı