GeriGündem Güngören Belediyesi hangi partide? Güngören'in mevcut Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güngören Belediyesi hangi partide? Güngören'in mevcut Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman kimdir?

Güngören Belediyesi hangi partide? Güngören'in mevcut Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Güngören'de belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Güngören'in mevcut Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman'ın kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Güngören Belediyesi hangi partide?

Güngören Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Güngören'in mevcut Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Şakir Yücel Karaman seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Güngören Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise Bünyamin Demir'i aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN ŞAKİR YÜCEL KARAMAN KİMDİR?

1966'da Erzincan'da doğan Ş.Yücel KARAMAN, 1972'de İstanbul'a geldi. 1990'da İ.T.Ü. Makina Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Aralarında çok uluslu firmaların da bulunduğu özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yaptı. İş hayatı boyunca yürüttüğü projelerden ikisi, TÜBITAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Ayrıca bu projelerden biri, TTGV tarafından "Teknoloji Ödülü"ne layık görüldü. İşi gereği gittiği çeşitli Avrupa kentlerinde belediye hizmetlerini inceleme fırsatı buldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde çalıştı.

ISO 9000 kalite yönetimi ve kişisel gelişim süreç planlama ve hizmette tasarım gibi eğitim programları yanı sıra, "Akustik Kongresi" ve "Kalite Kongresi" gibi birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe de mesleki bildirileri ile katıldı.

En son Ulaşım A.Ş.'de, Türkiye'nin "ilk ve tek" yerli tramvay aracını geliştirip imal eden bölümün yöneticiliğini yaptı. AK Parti Güngören Belediye Başkanlığı'na aday olmak için bu görevinden istifa etti. . 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde ilk kez Güngören Belediye Başkanlığı'na seçilen Karaman, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Güngören'de 2.kez Belediye Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde bir kez daha Güngörenlilerden güvenoyu olan Karaman üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Ş.Yücel KARAMAN, evli ve iki çocuk babası…

Yorumları Göster
Yorumları Gizle