GeriGündem Güneydoğu'da terör eylemi alarmı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneydoğu'da terör eylemi alarmı

TERÖR örgütü PKK’nın mayıs ayı ile birlikte kanlı eylemlere hazırlandığı istihbaratının alınması üzerine, güvenlik güçlerinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde alınan önlemler en üst seviyeye çıkarıldı.

İçişleri Bakanlığı bölge illerine gönderdiği yazıda, zorunlu kalmadıkça vali, kaymakam ve emniyet müdürlerinin görev yerlerini terk etmemeleri istendi. Askeri tesislerin olduğu bölgelerde önlemler de üst seviyeye çıkarıldı.

İstihbarat birimleri, terör örgütü PKK’nın ses getirecek kanlı saldırılara hazırlandığını saptayarak gerekli uyarıları yaptı. Güvenlik birimlerine, özellikle terörist sayısının fazla olduğu Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır bölgelerinde sansasyonel eylem yapılacağı alarmı verildi. Bölgedeki bütün asker ile polis birimleri güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkarılırken, bu arada halkın tergin olmaması ve günlük yaşamın etkilenmemesi için büyük özen gösteriliyor.

BORDO BERELİLER BÖLGEDE

PKK'lı teröristlerin öncelikle bölgedeki illerde hem kırsal bölgede hem de kentlerde eylem yapabileceği dikkate alınıp önlem alınırken, Kandil Dağı’ndan örgütün elebaşlarının talimatları doğrultusunda Tunceli’de, bir jandarma karakoluna PKK’lılar tarafından yapılması planlanan eylem, istihbarat birimlerinin titiz bir çalışması sonucu önlendi.

PKK’nın ayrıca bölge illeri dışında Karadeniz’de de sansasyonel eylemler yapılabileceği bilgisine de ulaşılarak, bununla ilgili önlemler artırıldı.

Terör örgütünün bombalama ve sabotaj eylemleri konusunda eğiterek eylem yapmaları için büyük kentlere görderdiği teröristler adım adrım izlenirken, fotoğrafları güvenlik birimlerine dağıtıldı.

Terör örgütünü kanlı saldırı girişimlerini boşa çıkarmak için her önlemi alan güvenlik güçleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki bordo bereli timlerle takviye edildi ve kritik noktalara konuşlandırıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle