Gündem Haberleri

  Güneydoğu’da 15 Ağustos alarmı

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  14.08.2006 - 12:27 | Son Güncelleme:

  PKK terör örgütünün silahlı eyleme başladığı 15 Ağustos 1984'ün yıldönümü öncesinde Güneydoğu’da güvenlik önlemleri artırıldı. Güvenlik güçlerinin izinleri kaldırılırken, nokta görevi yapan polislere çelik yelek giyme zorunluluğu getirildi. Polis, ev ve araç aramaları için Sulh Ceza Mahkemesi'nden izin aldı.

  PKK'nın silahlı eyleme başladığı tarih olan 15 Ağustos 1984'ün yıldönümü nedeniyle Güneydoğu’da örgütün eylem yapma olasılığına karşı alarm verildi. Kırsalda jandarma, kent merkezlerinde ise polis olağanüstü güvenlik önlemi alırken, nokta görevi yapan polislere çelik yelek giyme zorunluluğu getirildi. Emniyet müdür ve amirleri, telsizlerden özellikle gece görev yapacak personeli dikkatli ve duyarlı olmaları için sık sık uyarırken, izinlerin de kaldırıldığı öğrenildi.

  Polisin, 15 Ağustos alarmı nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı'na buşvurduğu ve gerekli gördüğü durumlarda ev, araba ve üst araması için Sulh Ceza Mahkemesi'nden izin aldığı öğrenildi. Resmi kurum ve kuruluşların çevresindeki önlemler de artırılırken, güvenlik güçlerinin sürekli devriye gezdikleri gözlendi.

  Alınan güvenlik önlemlerine özel harekat timleri de katılırken, bombalama eylemlerine karşı güvenlik güçleri uyarıldı. Görülen şüpheli paketler kontrollü olarak patlatılıyor. İl ve ilçeler arasındaki yollarda da güvenlik noktaları artırıldı, geçiş yapan araçlar durdurularak didik didik aranıyor ve kimlik kontrolleri yapılıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı