Gündem Haberleri

  Gündüz denize, gece kartopu oynamaya

  Hürriyet Haber
  29.10.2003 - 12:39 | Son Güncelleme:

  Antalya'da dün sabah denize giren turistler, gece eğlenmek için geldikleri Kapadokya bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldılar.

  Tatillerini Türkiye'de geçiren Alman turistler dün sabah Antalya'da denize girdikten sonra gece Kapadokya bölgesine geldiler.Ürgüp İlçesi'ndeki bir eğlence merkezinde geç saatlere kadar eğlenen turistleri taşıyan otobüsler, bölgede dün geceden itibaren etkili olan kar nedeniyle mahsur kaldı.

  Durumun Vali Alaattin Turhan'a bildirilmesi üzerine Köy Hizmetlerive Karayolları İl Müdürlüğü ekipleri, karla kaplı yolları temizledi.

  Eğlence merkezi çıkışında yaklaşık 2 saat mahsur kalan 150 Alman, Japon ve İspanyol turistler, jandarma ekiplerinin nezaretinde konakladıkları otellere bırakıldılar.

  Mahsur kaldıkları sürede karın keyfini kar topu oynayarak geçiren turistler, bu sabah ziyaret ettikleri tarihi ve turistik merkezlerde de kar topu oynamayı sürdürdüler. Uçhisar Beldesi'ndeki tarihi kaleyi ziyaret eden turistler, kar yiyerek su ihtiyacını gideren ''Mehmet Ali'' adlı deveye binerek de tur attılar.  

   Nevşehir'de, dün gece etkili olan yoğun kar nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 22 santimetreye ulaştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı