Gündem Haberleri

  Günay'dan Ayten Gökçer'e taziye

  A.A
  24.12.2009 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara'da dün hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Cüneyt Gökçer'in eşi sanatçı Ayten Gökçer'e taziye ziyaretinde bulundu.

  Gökçer'in Bilkent Üniversitesi lojmanlarındaki evine gelen Günay, burada sanatçının eşi ve yakınlarıyla görüştü. Ziyarette Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin de hazır bulundu.

  Ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan Günay, Cüneyt Gökçer'in büyük bir sanatçı, yönetici ve kültür insanı olduğunu belirtti. Günay, Gökçer'in Türk tiyatro ve sinema sanatında çok önemli bir yere sahip olan ender sanatçılardan biri olduğunu kaydetti.

  Merhum Gökçer'in 20 yılı aşkın bir süre devlet tiyatrolarında genel müdürlük görevinde bulunduğunu hatırlatan Günay, “Cüneyt Gökçer, gerçek bir sanatçı olmasının yanında, usta bir öğretici ve yöneticiydi. Gökçer'in ölümü ülkemizin kültür ve sanat yaşamı için ciddi bir kayıp” dedi.

  Eşi Ayten Gökçer'e, sevenlerine ve Türk milletine baş sağlığı dilediğini ifade eden Günay, Cüneyt Gökçer'in her zaman çok büyük bir insan, usta bir sanatçı ve öğretici olarak belleklerde hatırlanacağını söyledi.

  Bakan Günay, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Günay, “(Sümela Manastırının yılda bir gün ibadete açılacağı) yönündeki haberlerin yer aldığı”nın hatırlatılması üzerine, “Sümela Manastırı ile ilgili resmi bir çalışma yok. Ülkemiz laik bir devlet olarak her dine, her inanca gereken hoş görüyü ve kolaylığı göstermeye çalışıyor. Bütün bu önerilere öncelikle iyi niyetle bakıyoruz, ön yargısız bakıyoruz ama şu anda resmi bir çalışma yok” dedi.

  Cüneyt Gökçer'in eşi Ayten Gökçer, çıkışta Bakan Günay'ı aracına kadar uğurladı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı