Gündem Haberleri

  Günay: Arkadaşlarımı CHP'de kalmaya ikna etmem zorlaştı

  Hürriyet Haber
  02.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  <ı>Şaban SEVİNÇ / ANKARA

  Kurultay salonunda Deniz Baykal'ı kutlamayan Ertuğrul Günay, Hürriyet'e ilginç bir açıklama yaparak, ‘‘Arkadaşlarımı CHP'de kalmaları yönünde ikna etmem zorlaştı’’ dedi.

  Kurultayda olağandışı koşullarda ve genel merkezin baskısı altında yarıştığını savunan Günay, ‘‘Demokrasi mücadelesi yaptık. Bırakın Türkiye'de demokrasi mücadelesini, daha parti içi demokrasi mücadelesinin bile çok yol alması gerekiyor’’ dedi.

  Günay, şunları söyledi:

  ‘‘380 oy her şeye rağmen partide ciddi bir muhalefet olduğunu gösteriyor. Kararım CHP'de kalmaktır. Arkadaşlarımı da kalmaya ikna edersem, bu mücadele bir yere varırız. Ancak parti yönetiminin kurultayda gösterdiği tutum, partiden kopma eğilimindeki insanlara biraz haklılık verdi. Arkadaşlarımı partide kalma yönünde ikna etmek işim zorlaştı.’’

  Günay, ‘yeni oluşumda kendisine yer açmak için’ kurultayda CHP'ye zarar veren kırıcı bir strateji izlediği eleştirilerini hatırlatmamız üzerine, ‘‘Hiç alakası yok. Deniz Bey çok kırıp döktüğü için ben sadece ona olan isyanımı söyledim’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı