Gündem Haberleri

  Gümüşlük alev alev

  Sezer ŞAHİNDAŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  14.08.2012 - 18:37 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi, Gümüşlük Beldesi’nde makilik alanda çıkan ve tarım arazilerine sıçrayan yangın, korku dolu anlar yaşattı. Jandarma, alevlerin yaklaştığı Dereköy ve Peksimet Köyleri’ndeki evleri boşaltırken, yangına havadan ve karadan yapılan müdahelerle saat 19:30'da kontrol altına alındı. Alevler ilk belirlemelere göre 5 hektarlık alanı küle çevirdi.

  Gümüşlük Beldesi’ne bağlı Peksimet Köyü’ndeki makilik bir alanda bugün saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Atılan bir sigara izmaritinden çıktığı sanılan yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyerek komşu tarım arazileri ile zeytinliklere de sıçradı. Alevlere, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 yangın söndürme uçağı ile havadan, Turgutreis, Gümüşlük, Bitez, Yalıkavak, Ortakent, Bodrum ve Konacık Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından da karadan müdahale edildi. Çevredeki vatandaşlar da kürek, çalı ve hortumlarla söndürme çalışmalarına destek verdi.

  YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

  Muğla’nın Bodrum İlçesi, Gümüşlük Beldesi’nde makilik alanda çıkan ve tarım arazilerine sıçrayan yangın saat 19:30 sıralarında kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışması yapıldığı bildirildi.

  GÜMÜŞLÜK YANIYOR / FOTO GALERİ

  YANGINDAN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  KÖYLER BOŞALTILDI

  Havadan ve karadan yapılan müdahaleye rağmen yangının önü kesilemeyince alevler Dereköy’e kadar ulaştı. Jandarma yangının iki köyü tehdit etmesi üzerine tedbir amacıyla zabıta ekipleriyle birlikte anons yaparak, köylülerden evlerini boşaltmaları istedi. Havadan ve karadan müdahale etkin bir şekilde sürüyor.

  Dereköy Muhtarı Mehmet Can, "Hayvancılıkla geçinen köyümüzde, ineklerimizin otladığı bütün alanlar yanarak kül oldu. Tarım arazilerimiz de kullanılamaz durumda. Köylülerimiz çok mağdur oldu" dedi.

  YANGINDA, 5 HEKTAR KIZILÇAM ORMANI KÜL OLDU

  Gündoğmuş İlçesi'ne bağlı Ortakonuş Köyü yakınlarındaki Kızıldere mevkiindeki yangına, Gündoğmuş'un yanı sıra Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ve çevre belediyelerin ekipleri müdahale etti. Sarp bir yamaçta çıkan yangın, özellikle havadan yapılan müdahalenin etkisiyle kontrol altına alındı. Yetkililer, bölgede soğutma çalışmalarına devam edildiğini söyledi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı