Gündem Haberleri

  Gümüşhaneliler hasret giderdi

  Hasan ÖRNEKOĞLU-Uğur CAN/İSTANBUL / DHA
  24.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nca bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri’nde hemşerileriyle hasret giderdi.

  Eyüp’teki Feshane Uluslararası Fuar Kongre Kültür Merkezi’ndeki yapılan, Gümüşhane’nin çeşitli yönleriyle tanıtıldığı fuarı gezen Aydın Doğan, her standa tek tek uğradı görevlilerle sohbet etti.

  Etkinliğe Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ve eşi Sabiha Salihoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Ak Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce ve
  Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Yahya Doğan, Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran’ın yanı sıra Gümüşhaneli işadamları da katıldı.

  ‘Bu lezzeti herkes tatmalı’

  Kendisine ikram edilen ballı cevizli pestillerin lezzetine hayran kaldığını söyleyen Aydın Doğan, duygularını şöyle dile getirdi:
  “Buraya gelmek beni hakikaten çok heyecanlandırdı. Gümüşhaneli olmama rağmen birçok bilmediğim şeyle karşılaştım. Mesela burada pestilden yapılma bazı tatlılar gösterdiler. Gümüşhane’de bunları iyi tanıtamamışlar. Daha iyi tanıtırlarsa, haberimiz olur. Ben buradan iki türlü keyif aldım. Birincisi duygusal. Gümüşhanelilerle, bütün hemşerilerimle ve başkanlarla beraberiz. Diğeri de memleketimin havası var, kokusu var. O yüzden duygusal bir havaya büründüm. Buradaki lezzetleri herkese tavsiye ederim.”

  Üç yıldan beri Feshane’de Gümüşhane Tanıtım Günleri düzenlediklerini belirten Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu da, “Bizim hesaplarımıza göre İstanbul’da 450- 500 bin Gümüşhaneli var. Onlar İstanbul’un her kesiminde yer almış insanlar. Gümüşhane’yi tanıtmak için buradayız” dedi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı