GeriGündem Gümüşhane'de yakalanan terörist tutuklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gümüşhane'de yakalanan terörist tutuklandı

GÜMÜŞHANE'nin Torul İlçesi'ne bağlı Gülaçar Köyü Sırganlı Yaylası'nda, 17 Temmuz Salı günü yakalanan, ‘Türk Kemal’ ve ‘Hoca’ kod adlı, PKK terör örgütü üyesi 35 yaşındaki A.E.E., bugün çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konya Ereğli Zengen Köyü nüfusuna kayıtlı, Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Fakültesi'nden mezun olan ve 1994 yılında Ardahan merkez Hacıveliler İlköğretim Okulu'nda 1 yıl, İstanbul Esenler Karaçayır İlköğretim Okulu'nda 4 yıl olmak üzere 5 yıl öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı. A.E.E.'nin 1999 yılında PKK terör örgütüne katılarak örgütün Kuzey Irak'taki Zap, Musul, Kandil ve Haftanin kamplarında özel eğitim gördüğü, örgütün Karadeniz yapılanması için 2007 yılında Kuzey Irak'tan Türkiye'ye geçtiği ve sözde Karadeniz Bölgesi Sorumlusu olarak Gümüşhane'ye geldiği belirlendi. A.E.E., 17 Temmuz'da, Gülaçar Köyü Sırganlı Yaylası'nda bulunan boş barakalarda yiyecek aradığı sırada, jandarma sivil istihbarat timlerince yakalandı. A.E.E.'nin üzerinde 2 bin 500 euro, 2 el bombası ve 4 dolu Kaleşnikof şarjörü ile 120 mermi bulundu.

Bugün Gümüşhane Adliyesi'ne getirilen A.Ö.Ö. daha önce yiyecek ve erzak aldığı köylerdeki kişilerle yüzleştirildi. Ardından mahkemeye çıkarılan A.E.E., ‘silahlı terör örgütü PKK üyesi olmak, yönetici kadrosunda yer almak, bunun için silahlı ve fiili eylemlerde bulunmak, silah zoruyla yağma ve konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından tutuklanarak Gümüşhane Arzular E Tipi Cezaevine gönderildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle