Gündem Haberleri

  Gümüş Şehir

  Hürriyet Haber
  23.02.2005 - 13:45 | Son Güncelleme:

  ABD'nin en ünlü bağımsız yönetmenlerinden biri olan John Sayles, ülkesinin politik anlayışını hicvediyor Gümüş Şehir (Silver City) adlı filmde. Sayles'ın aynı zamanda senaryosunu da yazdığı film, aslında dünya sahnesinde olup bitenleri yakından takip edenleri hiç de şaşırtmayacak bir çalışma.

  FİLMİN KONUSU

  Amerikan siyaseti ve çevresindeki kokuşmuşluk üzerine bir taşlama olan Gümüş Şehir'de Dickie Pilager (Chris Cooper), konuşma özürlü ve vasıfsız olmasına rağmen meşhur bir politikacı olan babası sayesinde Kolorado'da senatör adayıdır. Sözde çevreciliğini anlatan bir reklam filmi çekerken oltasına takılan bir ceset işleri karıştırır.

  Adı cinayetle anılan Pilager, bu işten kurtulmalıdır. Pilager'ın kurnaz menajeri Chuck Raven, bir gazeteciye para yedirerek patronunu aklamaya çalışır. Bu arada özel dedektif Danny O'Brien cesetle ailenin siyasi düşmanları arasındaki bağı araştırır. Brien'ın bulduğu sonuçlar giderek karmaşık bir ağa dönüşür. Oy için para yedirenler, medya holdingleri ve daha neler neler...

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen: John Sayles
  Senaryo: John Sayles
  Oynayanlar: Chris Cooper, Richard Dreyfuss, Cajardo Lindsey, Elizabeth Rainer, Donevon Martinez

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı