Gündem Haberleri

  Gümrükte rüşvet opersyonunda 47 kişi adliyede

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  11.01.2011 - 15:42 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’daki "Gümrükte Rüşvet" operasyonunda gözaltına alınan 47 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlıların önde gelen isimlerinden Atatürk Havalimanı Kargo Terminali müdürü Hayrettin E. ve İstanbul Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Şube Müdürü Coşkun C., susma hakkını kullandı.

  İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi E. ise suçlamaları kabul etmeyip "Ben işimi yapıyorum. Bize çamur atıyorlar" dedi ve ancak kayıtlar gösterilince de "Hatırlamıyorum" diye ifade verdi.

  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 7 Ocak’ta düzenlenen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda aralarında İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi E. ve Atatürk Havalimanı Kargo Terminali müdürü Hayrettin E. ve İstanbul Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Şube Müdürü Coşkun C.’nin de bulunduğu 3’ü kadın 47 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılar 4 gündür tutuldukları İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulandı. Polis, zanlılara elde bulunan belgeler, telefon görüşmesi kayıtları ve takip sırasında çekilen görüntüleri gösterdi.

  Ancak sorgulamada zanlıların kendilerine yöneltilen rüşvet suçlamalarını kabul etmeyip yalanladığı öğrenildi. 47 kişi arasında bulunan önemli isimlerden Hayrettin E. ile Coşkun C.’nin polis sorgusunda susma hakkını kullandığı belirtildi. Ancak Lütfi E.’nin hakkındaki iddialara "Ben işimi yapıyorum. Bize çamur atıyorlar. Bizi ve kurumumuzu lekelemeye çalışıyorlar. Her dönem hakkımızda bu tip suçlamalar yapılıyor. Ancak hepsi asılsız iddialar" dediği bildirildi. Lütfi E.’nin takip sırasında çekilen görüntüler karşısında ise "Normal bir görüşme. Ancak uzun zaman oldu unuttum. Hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.

  Emniyette işlemleri tamamlanan 47 zanlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne ait 3 midibüsle Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılar emniyetten çıkarılırken dışarıda yakınları da onları izledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı