GeriGündem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, makamı bıraktı aracı bırakmadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  355
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, makamı bıraktı aracı bırakmadı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, makamı bıraktı aracı bırakmadı
refid:28696454 ilişkili resim dosyası

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, görevinden istifa ettikten sonra milletvekili aday adayı olduğu Konya’ya giderken makam aracıyla kaza yaptı. Kaza sonrası hasar oluşan 06 DG 2790 plakalı Audi A6 marka makam aracı, Ankara’ya getirilerek OSTİM’de tamir için servise bırakıldı.

İddiaya göre, burada tamir edilen araç için 15 bin lira masraf çıkarıldı. Olaydan haberdar olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Görevinden ayrıldıktan sonra neden makam aracını kullandı, bakanlık olarak ödeme yapılmasın” talimatı verdi. Bakanlık ödeme yapmayınca araç yaklaşık 2 ay serviste kaldı. Araç ödeme yapılmasının ardından bakanlığa teslim edildi. Altunyaldız, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, süreci doğrulayarak şunları söyledi: “10 Şubat günü milletvekili aday adaylığı için görevimden istifa ettim. Aynı günün gecesi eve gittiğimde gece saat 22.00-23.00 gibi ağabeyimden telefon geldi. Halamın vefat ettiğini söyledi. Acıyla kıvrandığım anda hemen Ankara Tren Garı’nı arayarak Konya trenine yer ayırtmak istediğimi söyledim. Yer olmadığını söylediler. Ulaştırma Bakanlığı’ndan danışman bir arkadaşımı arayarak durumu izah ettim. Bakanlıktaki arkadaşların yardımıyla ertesi gün sabah treninde bir yer bulduk.

ANNEMİ KAYBETTİM


Ayın 11’inde sabah Ankara’ya kar yağmıştı. Tren Garı’na sabah 6-7 gibi gittim ama tam perona ulaştığımda tren hareket etti. ‘Sincan’da yakalayabilir miyiz’ diye sordum ama mümkün olmadığını söylediler. Acıdan başım döndü hiçbir şey düşünemedim. Beni gara götüren şoför, ‘dün istifa ettiniz ama cenaze var, benzin alır, sizi bırakıp dönerim’ diyerek beni Konya’ya götürebileceğini söyledi. O anda daha fazla şey düşünemedim, sonuçta insansınız. Şoförün teklifi üzerine bakanlık aracıyla yola çıktık. Ancak Konya girişinde buzlanma nedeniyle buza kaptırdık kaza yaptık. Arabada hasar oldu ama yola devam edebildik. Şoföre ‘Gerekeni yap aracı teslim et’ dedim. Ardından cenazeye katıldım. Aynı gün annemi de acile götürdüm. Ertesi gün de annemi kaybettim. Aradan geçen sürede araç serviste tamir edilmiştir diyerek takip etmedim. Ancak tüm tamir masraflarını cebimden ödedim. 15 bin liranın üzerinde para ödedim. Bakan Bey’le istişarede bulunmadım.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle