GeriGündem Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı mı?

Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı mı?

Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları, 23 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından 23 Ocak tarihinde erişime açıldı. Gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı için toplam 150 dakikalık sınava dahil olan adaylar, toplam 100 soruya cevap vermişti. Peki, gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, o detaylar

Gümrük müşavirliği ve yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı. Mevzuat ve kaçakçılıkla mücadele kanunu gibi konulardan sınava dahil olan adaylar, sınav sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden sorgulayabilecek. İşte, gümrük müşavirliği sınav sonuçları ve detaylı bilgiler

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ticaret Bakanlığı'nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlediği gümrük müşavirliği ve yardımcılığı sınavının sonuçları, 23 Ocak gün içerisinde erişime açıldı.

SONUÇLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

SINAV NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak gümrük müşavirliği sınavında 70 ve üzerinde, gümrük müşavir yardımcılığı sınavında 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Soruda/sorularda hata olmayıp cevap anahtarında maddi hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, ilgili soru/sorular iptal edilmeyerek doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil  edilecektir.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle