GeriGündem Gülse Birsel’e Londra’da ödül
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gülse Birsel’e Londra’da ödül

Gülse Birsel’e Londra’da ödül

Hürriyet gazetesi yazarı Gülse Birsel’e Londra’da Türkiye Çalışmaları Merkezi (CEFTUS) tarafından Toplumsal Başarı Ödülü verildi.

Törende konuşan Birsel, “Bir dahaki sefere görüştüğümüzde, umuyorum ülkemiz barış ve birinci sınıf bir demokrasiye kavuşmuş olur” dedi.

İNGİLTERE’deki Türkiye Araştırmalar Merkezi CEFTUS (Center for Turkey Studies) önceki gece 4’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı. Londra’da düzenlenen, milletvekilleri ve belediye başkanlarının da katıldığı törende Toplumsal Başarı Ödülleri de dağıtıldı. Gecede ödül alan Hürriyet gazetesi yazarı Gülse Birsel, konuşmasına, “Parlamento üyeleri hazır buradayken, her seferinde gelip giderken turist vizesi almak zor oluyor, sizin tanıdığınız vardır, bir oturma izni gibi birşey ayarlayabilirsek? Yapabilir miyiz bana öyle bir torpil?” diye espri yaparak başladı.

GÜLECEK HALİMİZ YOK

Gülse Birsel’e Londra’da ödülTürkiye Araştırmalar Merkezi’ne teşekkür eden Birsel, “Onlarla tekrar görüşmek isterim, özellikle her yıl verdikleri İngiltere Kebap Ödülleri’nde jüri üyesi olmayı çok isterim” dedi.
Bir komedyen ve komedi yazarı olarak işinin zor olduğunu söyleyen Gülse Birsel, “Bu aralar Türkiye’nin keyfi yok, çok gülecek halimiz yok. Ama bir dahaki sefere görüştüğümüzde umuyor ve diliyorum ki, ülkemiz barış ve birinci sınıf bir demokrasiye kavuşmuş olur” diye konuştu.
CEFTUS Direktörü İbrahim Doğuş da kurumun iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi açısından artan bir öneme sahip olduğunu anlattı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle