Gündem Haberleri

  Güllük Körfezi’nde faciadan dönüldü

  Yaşar ANTER- Erkan GÜVENÇ/MİLAS (Muğla), (DHA)
  27.08.2009 - 12:13 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Güllük Körfezi’nde bir akaryakıt tankerinde çıkan yangın güçlükle söndürüldü.

  Yangın güçlükle söndürüldü

  Balık çiftliklerinde görevli tekneler ile sahil güvenlik ekiplerinin müdahale ettiği yangında, tankerin kullanım alanları tamamen yandı, kaptan ve bir personel yaralandı.

  Muğla’nın Milas İlçesi’ndeki, Güllük Körfezi’nde bulunan Metelik Adası açıklarında demirli, CSG Denizcilik ve Limited Şirketi’ne ait ‘Haşimoğulları’ adlı 27 metre uzunluğundaki akaryakıt tankerinin makina dairesinde bugün sabah saatlerinde yangın çıktı. 46 yaşındaki Kaptan Yakup Aksu’nun yanı sıra 5 de gemicinin bulunduğu tankerdeki yangın korku ve panik yarattı, köprü, kamaralar ve güverte tamamen kül oldu. Yangına Güllük Körfezi’nde bulunan balık çiftliklerindeki söndürme araçları, balıkçılar ile Güllük Limanı’nda konuşlu 68 No’lu Sahil Güvenlik Botu ve askerler müdahale etti. Yaklaşık iki saat süren yangında, alevlerin akaryakıt bölümüne ulaşması son anda önlendi.

  Yangın söndürme çalışmalarına katılan kaptan Yakup Aksu ile 35 yaşındaki personel Nuri Eskici’nin ellerinde, sırtında ve bacaklarında yanıklar oluştu, sahil güvenlik ekiplerince bota bindirilerek Güllük Sağlık Ocağı’na götürülüp tedaviye alındı. Yaklaşık 120 bin TL’lik hasarın oluştuğu tahmin edilen tankerde soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Taburcu olan kaptan Yakup Aksu ise “Aniden çıkan yangına, söndürme tüpleriyle müdahale ettik, ancak büyümesini önleyemedik. Balıkçılar ve sahil güvenlik ekiplerimiz zamanında müdahale etmeseydi bir facia yaşanabilirdi” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı