Gündem Haberleri

  Güllüce'den Kılıçdaroğlu'na eleştiri

  Hürriyet Haber
  05.08.2014 - 16:56 | Son Güncelleme:

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları hakkında, "Edep demek lazım, Edep yahu. Demek ki herkes kendine yakışanı yapıyor. Milletin anasına bu kadar hakaret edilemez" dedi. 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından ortaya çıkan ses kayıtlarında, iş adamı Mehmet Cengiz olduğu iddia edilen kişinin karşısındakine "Bu milletin a... koyacağız" şeklindeki sözleri büyük tartışma yaratmıştı. Kılıçdaroğlu ise Mehmet Cengiz'in Başbakan Erdoğan ile açılışlara katılmasını sert sözlerle eleştirmişti.

  Güllüce, Nevşehir'de kaya oyma soğuk hava depolarını inceledikten sonra gazetecilerin, Kılıçdaroğlu'nun "Milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım Recep Tayyip Erdoğan için" şeklindeki sözlerini sorması üzerine, sadece "ayıp" demekle yetinmek istediğini söyledi.

  "Edep demek lazım, Edep yahu. Demek ki herkes kendine yakışanı yapıyor" diyen Güllüce, şöyle devam etti:

  "Milletin anasına bu kadar hakaret edilemez. Türk anası kutsaldır. Dünyada ana ismiyle anılan bir tek vatan vardır o da Anadolu'dur. Biz anayı o kadar kutsarız ki vatanımızın adını Anadolu koymuşuzdur. Dünyada bunun başka bir örneği yoktur. Bizim için ana bu kadar kutsaldır. Yani bu ülkede analara bu kadar hakaret etmek ancak kendisine yakışır. Bu kadar ayıp bir şey olmaz. Bu kadar mı seviyesizlik olur. Seviyen sıfırın altında bile değil. Rakam verilemeyecek kadar sıfırın altı. Sonsuz diyelim. Biz anaları kutsarız. Anadolu kaç kere yıkılmış, anaların eliyle yapılmış. Bu Anadolu Haçlı Seferleri görmüş, yıkılmış, yapılmış en son Kurtuluş Savaşı'ndan sonra da anaların eliyle, omuzlarıyla, tırnaklarıyla vatan edinilmiş. Dullar diyarı olan Anadolu burası. Tüm savaş yıllarında milyonlarca dul kadın, kocası ve oğlunu kaybetmiş, evde iki gelin 5 torun bir kaynana onlar, bu ülkeyi oluşturmuş ve o analara sen sövüyorsun şimdi."

  Güllüceden Kılıçdaroğluna eleştiri “MİLLETİN ANASINI BELLEYENLERİN ADAYI DEMEK LAZIM”

  Güllüceden Kılıçdaroğluna eleştiri BU MİLLETİN ‘A… KOYACAĞIZ’A SUÇ DUYURUSU

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı