Gündem Haberleri

  Güler Sabancı: AKP herkesin partisi olduğunu gösterdi

  ANKA
  23.07.2007 - 02:58 | Son Güncelleme:

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, bugün gerçekleştirilen genel seçimlerde ezici çoğunlukla birinci parti çıkan AKP'nin geçen 4.5 yıllık iktidarının ardından oylarını ciddi oranda artırarak yeniden iktidar olduğunu belirtti. Sabancı, "Oyların dağılımı, AK Parti'nin, artık yalnız bir kesimin değil merkezin partisi olduğunu göstermektedir" dedi.

  Güler Sabancı, seçim sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada, sıcak geçen yaz mevsimine rağmen Türkiye genelinde vatandaşların seçimlerde oy kullandığını, seçimlerin barış ve huzur içinde gerçekleştirildiğini söyledi. "Seçimlerin iyi geçmesi demokrasimiz açısından, halkımızın Türkiye'nin kaderine sahip çıkması açısından sevindirici buluyorum" diyen Sabancı, seçim sonuçlarının Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Sabancı şunları kaydetti:

  "Şu andaki neticeler göstermektedir ki AK Parti 4.5 yıllık iktidarından sonra, oylarını ciddi bir oranda artırarak, yeniden iktidar olmuştur. Ancak, oyların dağılımı, AK Parti'nin, artık yalnız bir kesimin değil merkezin partisi olduğunu göstermektedir. AK Parti'nin 16 milyon civarında oy alması seçime kadar olan dönemde geçerli olan bizden sizden ayrımı konusunu da tamamen ortadan kaldırmıştır."

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı