Gündem Haberleri

  Güler: İstanbul'da elektrik kesintisi yok

  A.A.
  27.01.2006 - 15:58 | Son Güncelleme:

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İstanbul'da doğalgaz sıkıntısından dolayı elektrik kesintileri olacağına ilişkin iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

  Hilmi Güler, TÜSİAD Yönetim Kurulu ve TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu üyelerine, enerji politikası ve enerji yatırımları konusunda bilgi verdi.
  Güler, toplantının basına açık bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, İstanbul'da elektrik kesintileri olacağına ilişkin iddiaların anımsatılması üzerine kesintinin söz konusu olmadığını söyledi.
  Söz konusu söylentiye ilişkin gerek Bakanlığın ilgili birimlerinin, gerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Valiliğin iddiaları yalanladığını belirten Güler, “Yani elektrik kesintisi gerektiren bir şey söz konusu değil” dedi.
  Hilmi Güler, basına yansıyan bazı sanayi tesislerindeki kesintiler konusunda da “Tekrar ediyorum sanayi tesislerinde kesinti söz konusu değil. Bir yanlış anlamadan dolayı kısa süreli, 2 saat kadar kesinti olmuş. Bu kesinti doğalgazla ilgili herhangi bir sıkıntıdan dolayı değil. Diğer kesinti tarifeli olarak kesintili müşteri ve mukavelelerinde buna müsaade eden kuruluşlarda olmuştur. Gerek evlerde gerek sanayi kuruluşlarında böyle bir şey söz konusu değil” diye konuştu.
  Dışarıdan gelen gazın miktarında da artış bulunduğunu belirten Güler, ikinci bir geminin de Çanakkale'ye yaklaştığını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı