Gündem Haberleri

  Güler, İsrail ve PKK saldırılarını değerlendirdi

  A.A
  31.05.2010 - 10:54 | Son Güncelleme:

  Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanan Muammer Güler, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından İstanbul'da yaşanan hareketliliğe ilişkin, “İstanbul'da bu konuyla ilgili arkadaşlarımız dünden beri gerekli tedbirleri alıyorlar ama İskenderun'da meydana gelen olay da son derece üzücü, yüreklerimizi yakmıştır” dedi.

  İstanbul Valiliğindeki devir teslim töreni sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güler, “Özellikle terörle ilgili çok önemli bir göreve geldiniz. Türkiye'nin hem içinde hem dışında, insani yardım gemilerinde yaşanan olaylar var. Son gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine, son gelişmelerin üzücü olduğunu söyledi.

  Güler, şöyle konuştu:
  “İstanbul'da bu konuyla ilgili arkadaşlarımız dünden beri gerekli tedbirleri alıyorlar ama İskenderun'da meydana gelen olay da son derece üzücü, yüreklerimizi yakmıştır. Terörün maalesef o acımasız yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır ama Türk devleti bunun üstesinden gelecek güçtedir.
  Terörle mücadelede etkin ve verimli bir işbirliğine dayalı çalışmaları genişletmek üzere böyle bir müsteşarlık kuruldu. Hemen bugün, birazdan gidip göreve başlayacağım. Elbette yapılacak çok iş var. Bu konunun devletimizin mutlaka en kısa zamanda aşması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Orada da birikimimi, 18.5 yıla yakın sürdürdüğüm görevle ilgili tecrübemi de yansıtmak suretiyle o sorunu da halletmeye çalışacağız. Ama Türkiye'nin halletmesi gereken çok önemli bir sorundur, onu belirtiyorum. İnşallah üstesinden geleceğiz.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı