Gündem Haberleri

  Gül'den Kara Kuvvetleri'ne 2222. yıl tebriği

  AA
  28.06.2013 - 12:11 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kara Kuvvetlerinin, Türklerin kurduğu köklü devletlerle tarihe damga vurduğunu belirterek, "Kara Kuvvetlerimiz, vatan savunmasında ve teröre karşı verilen üstün mücadelede olduğu kadar doğal afetlerde ve sosyal sorumluluk projelerindeki katkı ve fedakarlıklarıyla da milletimizin takdirini kazanmıştır" ifadesini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Gül, Kara Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'na mesaj gönderdi.

  Dünyanın en eski ordularından Kara Kuvvetlerinin, 2222'nci gurur ve şeref yılını kutlamanın kıvancını taşıdıklarını vurgulayan Gül, "Malazgirt'ten Niğbolu'ya, İstanbul'un Fethi'nden Çanakkale'ye, Sakarya'dan Büyük Taarruz'a kadar emsalsiz zaferlerle imza atan Kara Kuvvetlerimiz, kurduğumuz köklü devletlerle birlikte tarihe damga vurmuştur. Kara Kuvvetlerimiz, vatan savunmasında ve teröre karşı verilen üstün mücadelede olduğu kadar doğal afetlerde ve sosyal sorumluluk projelerindeki katkı ve fedakarlıklarıyla da milletimizin takdirini kazanmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

  Gül, uluslararası görevlerdeki başarısıyla da adından övgüyle söz ettiren Kara Kuvvetlerinin, uluslararası istikrara ve dünya barışına katkı sağlayarak milleti gururlandırdığını vurguladı.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin omurgası Kara Kuvvetlerinin, teknolojik gelişmeler doğrultusunda modernizasyon çalışmalarını sürdürdüğüne ve her geçen gün harekat kabiliyetini arttırdığına işaret eden Gül, şunları kaydetti:

  "Kara Kuvvetlerimiz, binlerce yıllık birikimi, nitelikli personeli, donanımı, disiplini, ulaştığı yüksek seviye ve görev bilinciyle Silahlı Kuvvetlerimizin en önemli gücü olmayı sürdürecektir.

  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarih boyunca milletimize hizmet eden tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran duyuyorum. Türk Kara Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, size ve şahsınızda Kara Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı