Gündem Haberleri

  Gül'den Alevi açılımı

  DHA
  05.11.2009 - 17:17 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Tunceli ziyareti kentte coşkuyla karşılandı. Gül'ün Cemevi'ne gidişinde ise ilginç diyaloglar yaşandı.  GÜL, CEMEVİ'NDE SEMAH İZLEDİ - WEB TV

  SİZİ ÖPEBİLİR MİYİM CUMHURBAŞKANIM - WEB TV

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ni ziyaret etti. Dernekte Gül semah dönenleri izledi. Gül'ün semah dönenleri izlemesinin ardından derneğin Başkan Vekili Celal Karagöz, bir konuşma yaparak Gül'den isteklerini anlattı. Karagöz, şöyle konuştu:

  "Bizim en büyük sorunumuz kendimizi anlatmamamızdır. Biz bir Alevi Akademisi istiyoruz. Bir de buranın ibadethane olarak herkesin kabul etmesini istiyoruz.  Sizin öncülüğünüzde bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. Gerisi teferruattır. Biz Sunni kardeşlerimizin hassasiyetlerini biliyoruz. Onların da bizim hassasiyetlerimize dikkat etmesini istiyoruz" dedi.

   Karagöz, daha sonra Gül'e bağlamanın küçüğü çura adı verilen bir saz hediye etti. Cumhurbaşkanı Gül, Cemevin'de bir açıklama yapmadan ayrıldı.

  Gül'ü Cemevi önünde bekleyen bir çocuk elini öpmek istedi. Ancak Gül, çocuğa elini öptürmedi. Gül, çocukla birlikte gazetecilere hatıra fotoğrafı çektirirken, çocuk yüksek sesle, "Munzur'a baraj yapılmasın Bunzur'a uzanan eller kırılsın" diye bağırdı. Bunun üzerine Gül, "Sus yoksa fotoğraf çıkmaz" dedi. Gül, daha sonra Tunceli Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı