Gündem Haberleri

  Gülay, çuvalla götürdüyse onlar vagonla götürmüştür

  Hürriyet Haber
  30.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yolsuzluk iddiaları nedeniyle hakkında tutuklama kararı bulunan Gülay Aslıtürk, eşiyle birlikte Londra'da ikinci balayında... Kızını ve damadını Londra'daki evinde ağırlayan baba İlyas Çokay, ‘‘Kızım en son konuşacak’’ dedi.

  Şişli Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddiaları nedeniyle hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve Fransa'nın Nice Kenti'nde, eşi Orhan Aslıtürk'e ait malikanede gizlendiği iddia edilen Gülay Aslıtürk Londra'da ortaya çıktı. Hürriyet'in Londra Bürosu'na ulaşan bilgilere göre, Şişli Eski Belediye Başkanı Gülay Aslıtürk eşiyle birlikte, babası İlyas Çokay'ın Kuzey Londra'daki iki katlı evinde kalıyor.

  Gülay Aslıtürk'ün Londra'daki evden dışarı adım atmamasına karşın, babası İlyas Çokay Hürriyet'in sorularını yanıtladı ve ‘‘Bekleyin, herkes konuşsun. Kızım en son konuşacak’’ dedi. Kızının asil olduğunu ve yanlışlık yapmayacağını söyleyen baba Çokay şunları söyledi:

  ‘‘Tüm suçlamalar şimdi yapılacak. Eteğinde taşı olan şimdi döksün. Bizim başka lafımız yok desinler. Gülay en son konuşacak. Eğer benim kızımsa böyle yapması lazım. Şimdi konuşacağını sanmıyorum. Bağımsız yargıya inanıyorum. Bekleyin diyorum. Eğer Gülay çuvalla götürdüyse, diğerleri vagonla götürmüştür’’ diye konuştu.

  Bizim İlyas Çokay'la yaptığımız görüşmeden sonra Fatoş, bir taksi ile evden çıkarak, Londra yakınındaki Luton Havaalanı'na gitti. Burada bekleyen babasına ait ve 10 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen, 6 kişilik Falcon-10 uçağa iki pilot ve bir hostes eşliğinde binip, İstanbul'a yola çıktı.

  Londra'da

  2'nci balayı

  Bu arada Aslıtürk çiftinin, Orhan Aslıtürk'ün ilk evliliğinden olan Fatoş adlı kızıyla Londra'daki ünlü Çin lokantası Honeymoon'da başbaşa bir akşam geçirdikleri tespit edildi.

  Yaptığımız araştırma sonunda, istakoz, karides, ördek ve çeşitli Çin yemeklerinden oluşan yemeğin 86.90 sterlinlik (yaklaşık 35 milyon lira) faturasının Fatoş Aslıtürk tarafından altın kredi kartı ile ödendiğini belirten restoran müdürü Janey, Gülay Aslıtürk ve eşini, Hürriyet'te çıkan fotoğraflarından da teşhis etti.

  BEBEK ERKEK

  Kızının, bazı gazetelerde yer aldığı gibi evlendiğinde hamile olmadığını, bebeğin evlilik tarihi üzerine 9 ay 10 gün koyulduktan sonra dünyaya geleceğini söyleyen İlyas Çokay, bebeğin erkek olacağını belirtti.

  ‘‘Rahimdeki renkli filmleri oynattık. Burada, bebeğin erkek olacağını anladık. Damadım erkek istiyordu. Bu nedenle çok mutlu. Ancak kızım çok zor bir doğuma hazırlanıyor. Hamileliği ağır geçiyor. Çocuğu anneye bağlayan bağlar son derece zayıf. Devamlı bakımda. Çocuğu tutmak için çalışılıyor’’ dedi.

  Bursa'dalar dedi ama...

  Hürriyet ekibine, kızı ve damadının İngiltere'ye gelmediğini, Bursa'da olduğunu, hatta damadının Cavit Çağlar ile görüştüğü, kızının da kaplıcalarda bulunduğunu söyleyen Çokay, Hürriyet ekibine kapıyı açan kızın ise hizmetçi olduğunu söyledi. Ancak bu kişinin Orhan Aslıtürk'ün kızı Fatoş olduğu anlaşıldı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı