Gündem Haberleri

  Gül ve Kılıçdaroğlu'ndan Demirel ile Sezer'e teklif

  A.A
  16.01.2012 - 15:55 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın yarın yapılacak cenaze törenine birlikte gitmek için davet iletti. Demirel ve Sezer, törene katılamayacaklarını belirterek, daveti için Gül'e teşekkür ettiler.

  Cumhurbaşkanı Gül'ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Cumhurbaşkanı Gül'ün davet kararını dün verdiğini bugün de davetin Demirel ve Sezer'e iletildiğini söyledi.

  Demirel'in grip olduğu için cenazeye katılamayacağını bildirdiğini ve davet için teşekkür ettiğini aktaran Sever, Sezer'in de cenaze törenine katılamayacağını belirterek, teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Gül, KKTC'nin cuma akşamı vefat eden Denktaş için düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere yarın KKTC'ye gidecek.

  Bu arada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da cenaze töreni için kaldıracakları özel uçağa Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer'i davet ettiği, ancak iki eski cumhurbaşkanının aynı gerekçelerle davete katılamayacaklarını söyledikleri öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı