Gündem Haberleri

  Gül’ün danışmanı hakkındaki şikâyetten vazgeçti

  Hürriyet Haber
  06.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlarından Yusuf Said Müftüoğlu’nun Twitter hesabını kullanarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, Kılıçdaroğlu şikâyetinden vazgeçti.

  Yargıç, sanığın “suçu işlediğinin sabit olmaması” nedeniyle beraatine karar verdi. Kılıçdaroğlu’nun şikâyeti üzerine savcılık Müftüoğlu hakkında, “Kamu görevlisine görevinden dolayı internet üzerinden hakaret” iddiasıyla dava açmıştı. Ankara 11’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki
  dünkü duruşmaya taraflar katılmadı. Kılıçdaroğlu, avukatları aracılığıyla mahkemeye şikâyetinden “feragat” ettiğine dair dilekçe gönderdi. Yargıç, Müftüoğlu’nun, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçu kapsamında değerlendirdiği ifadelerden beraatine karar verdi. Bazı ifadeleri ise kamu göreviyle ilgili bulmayan yargıç, bunlardan sanığın yargılanmasının şikâyete bağlı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun da şikâyetinden vazgeçmesi nedeniyle, bu ifadeler yönünden de davanın düştüğünü açıklayıp duruşmayı bitirdi.
  Müftüoğlu, Twitter’da Kılıçdaroğlu için şunları yazmıştı: “(Referandumda) Adam yenilmiş, tarumar olmuş, hâlâ aynı primitif söylemleri devam ettiriyor... CHP’nin bir an önce bu az gelişmiş başkandan kurtulması lazım. Arkadaşlar öğrendim ben meseleyi: AK Parti Kılıçdaroğlu’nun hoşafına müshil atmış, adam cırcır olmuş, o yüzden kullanamamış oyunu.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı