GeriGündem Gül: PKK panik içinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  110
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül: PKK panik içinde

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün bugün Türkiye’nin 1’inci meselesi olduğunu belirterek, “Terör uzun soluklu ve akıllı bir politika ile defedilecektir” dedi. Harp Akademileri Komutanlığı’ndaki konferansta konuşan Gül şunları söyledi:

? Terör Türkiye’nin 1’inci meselesidir. Bu konu tam kontrol altına alınmadan, Türkiye’nin diğer konularında gelişmek ve ileri gitmek zordur. Terörün birçok yüzü de vardır. Bizimki maalesef en kötüsüdür. Çünkü bölücü ve etnik bir temele dayalı bir terördür. O bakımdan işimiz belki başkalarından daha zordur. Bu sebeple terör uzun soluklu ve akıllı bir politika ile defedilecektir.
? Her şeyin başında devletimizin ve milletimizin kararlılığı ve mücadele azmi gelmektedir. Demokrasiler, teröristlerin istismar edeceği alanları yok etmekte, terörü ve teröristi izole etmekte, böylece terörle mücadele de kolaylaşmaktadır. Çünkü onların en büyük istismar ettiği alan halktır, halkla bağlarını koparmanın yolu da buradan geçmektedir. Terör örgütünün son saldırılarında halkta kaybettiği itibarın da çok etkisi vardır.
? Bölgemizdeki gelişmeler terör örgütünün herkese tehlike olduğunu göstermiştir. Maalesef Irak’taki otorite boşluğu ve oradaki kontrolsüzlük ve daha önceki başka Irak sebepleri dolayısıyla alınan tedbirler ki, buna 36-38’inci paralellerin korunmasından başlarsak, oralarda bir yeşerme ve kök salma maalesef gerçekleşmiştir. Ancak son gelişmeler, bölgede işbirliğinin artması, bölge halkının uzun vadeli mutluluğunun gerçekleştirilmesi için bu terör örgütünün buradan ayıklanması gerekliliği bölge ülkeleri tarafından da geç de olsa fark edilmiştir. Geç de olsa tedbirler devreye girmektedir.
? Kendisine alan kalmayacağını fark eden terör örgütü, böyle bir panik ve acelecilikle son saldırılarını yapmaktadır. Devletimiz, milletimiz, bütün güvenlik kuvvetimiz, başta TSK olmak üzere hep beraber, sonuna kadar, kararlı bir şekilde bu işten kurtulmak ve bu işi Türkiye’de tehdit olmaktan çıkarmak için ne gerekirse yapılacağını hem dünya, hem terör örgütü bilmelidir. Bu slogan olarak gelebilir ama bu devletin kararlılığıdır. Terör örgütünün bu paniği sebepsiz değildir.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle